Ženevský autosalon se vrátí v roce 2023. Známe oficiální datum

Přidat na Seznam.cz

Nejvýznamnější evropský autosalon se po více než tříleté přestávce oficiálně vrací. Podle oficiálního rozhodnutí organizátorů se tak stane v únoru 2023, píše server Motor Authority.

Pandemie COVID-19 přispěla ke zrušení mnoha hromadných akcí. Ženevský autosalon není výjimkou. Ikonický autosalon se v roce 2020 ani v následujících letech nekonal. Organizátoři však doufají, že tuto novou, i když nepříliš slavnou tradici prolomí.

Podle plánu bude akce zahájena 14. února 2023 a potrvá do 19. února. Rozhodnutí bylo oznámeno prostřednictvím sociálních médií na facebookovém profilu mezinárodního autosalonu v Ženevě.

Pořadatelé si jsou, stejně jako v předchozích letech, jistí. Situaci v únoru 2023 je však obtížné předvídat. Nezbývá než doufat, že to nebude tak zlé jako nyní v Číně, kde byl právě zrušen autosalon v Pekingu kvůli recidivě pandemie.

Velký otazník se vznáší také nad možným počtem vystavovatelů. Odvětví si zvyklo na online premiéry, které umožňují oslovit širší publikum v kratším čase a s nižšími náklady. Z tohoto důvodu se stále častěji ozývají hlasy, které hlásají konec veletrhu, jak jsme ho znali před pandemií. Únorová akce v Ženevě, pokud se uskuteční, nám pravděpodobně umožní lépe posoudit, kolik je na těchto tvrzeních pravdy.

Zdroj: motorauthority.com