Žena z USA porodila na předním sedadle vozu Tesla s autopilotem

Přidat na Seznam.cz

Matka z USA porodila pravděpodobně první dítě ve voze Tesla na světě. Dítě se narodilo na předním sedadle chytrého elektromobilu, který jel v režimu autopilota, píše web NDTV.

K pozoruhodnému porodu došlo, když vezla 33letá žena a její 34letý manžel svého tříletého syna do školky. Ženě praskla voda, když rodina uvízla v dopravní zácpě. Vzhledem k tomu, že kontrakce rychle sílily a doprava se sotva hýbala, manželé si uvědomili, že to nestihnou.

Manžel po nastavení navigačního systému přepnul vozidlo na autopilota a vydal se do 20 minut vzdálené nemocnice na. Řekl, že jednu ruku jemně položil na volant vozu, zatímco se věnoval své ženě. Dceru žena porodila, když dorazili do nemocnice. Sestry následně přestřihly dítěti pupeční šňůru nad předním sedadlem auta. Žena řekla, že sestry neustále chodily do jejího pokoje, aby se podívaly na dítě z Tesly.

„Děkujeme geniálním inženýrům společnosti Tesla za geniální návrh autopilota,“ řekl čerstvý otec jménem Keating Sherry. Porod dítěte je pro společnost Tesla dobrou zprávou, společnost totiž trápí špatná publicita kvůli obavám o bezpečnost vozu. Tento týden přestala pařížská taxislužba používat vozy Tesla Model 3 po smrtelné nehodě. Společnost Tesla již dříve čelila žalobě na Floridě kvůli nehodě, při níž v roce 2019 zemřel teenager v Modelu S.

Zdroj: NDTW.com