Že by konečně? Extravagantní Tesla Cybertruck by se měla začít vyrábět koncem příštího roku

Přidat na Seznam.cz

Aktuální zpráva uvádí, že Tesla plánuje uvést kybernetický vůz do „sériové výroby“ od konce roku 2023. Nedávné fotografie a videa týkající se výroby Cybertrucku naznačovaly, že se to blíží. Pokud je tato zpráva, se kterou přišel server Carscoops, pravdivá, znamenalo by to, že budoucí majitelé, kteří provedli rezervaci, si budou muset počkat ještě nejméně rok, než se dočkají vozu, který byl původně slíben na konec roku 2021.

Když byl vůz v roce 2019 poprvé odhalen, generální ředitel Elon Musk vkládal do hranatého elektromobilu velká očekávání. Po několikanásobném nedodržení termínů a nedávném oznámení, že se změní ceny, je tato nejnovější zpráva až příliš povědomá. Agentura Reuters uvádí, že komunikovala se dvěma lidmi, kteří jsou obeznámeni s plánem zahájit sériovou výrobu Cybertrucku na konci roku 2023.

Minulý měsíc uniklo několik fotografií a videí, která ukazují pokrok směrem k výrobě Cybertrucku. Byl na nich zachycen lis Cybertruck Giga Press, jeden z ústředních dílů výroby vozidla, jenž byl zabalen a mířil na výrobní linku v Texasu. Na web se dostala také videa, na nichž je zachycen Cybertruck s aktualizovaným designem zadních světel.

Elon Musk se nedávno nechal slyšet, že výroba vozu Cybertruck začne zhruba v polovině roku 2023. Tato nová zpráva to potvrzuje s tím, že ve stejném časovém rozmezí bude zahájena jakási raná výroba. V konečném důsledku by tedy trvalo poměrně dlouho, než by Tesla mohla doufat, že se jí podaří dosáhnout zisku z pickupu, který rozděluje lidi na dva tábory.

Podle výrobce elektromobilů má na tento vůz zajištěn více než milion objednávek. To je spousta zákazníků, kteří by mohli být oprávněně zděšeni všemi odklady a změnami, které nastaly od oznámení prvních specifikací Tesly Cybertruck. K dnešnímu dni Tesla ještě neoznámila konečné ceny, podrobnosti o výbavě ani výrobní specifikace.

Stojí také za zmínku, že před zahájením výroby musí být dokončeny ještě samotné výrobní linky. To se týká nejen linky v Giga Texas, ale také baterií pro Cybertruck, které pocházejí z továrny Tesla ve Fremontu v Kalifornii.

Zdroj: carscoops.com