Zaručené tipy, jak snížit spotřebu paliva

Přidat na Seznam.cz

Vzhledem k denním výkyvům cen benzínu potřebují řidiči z každé nádrže vytěžit maximum. A díky jednoduchým tipům, trikům a údržbovým kontrolám, které šetří palivo, se můžete naučit využít plnou nádrž na maximum, píše web Geico.

Vykašlete se na staré auto

Spotřeba paliva se zlepšila, protože v posledních letech byla zkonstruována nová, efektivnější vozidla. Výběr novějšího, úspornějšího vozidla vám může v dlouhodobém horizontu ušetřit tisíce korun i minut strávených u pumpy.

Ušetřete díky bezpečnosti

Provádění drobných bezpečnostních změn ve vašich každodenních řidičských návycích se projeví na vaší nádrži, peněžence i vaší pohodě. Podle amerického ministerstva energetiky snižuje rychlá akcelerace a prudké brzdění spotřebu benzinu až o 33 % na dálnici a o 5 % ve městě. Držte agresivní jízdu pod pokličkou a cestujte se zenovou efektivitou.

Odstraňte přebytečnou hmotnost

Střešní kontejnery na náklad jsou skvělým pomocníkem na rodinných výletech. Tyto prostorově úsporné prvky však vytvářejí odpor větru, což váš vůz zatěžuje a na dálnici spaluje až o 17 % více paliva. Nadměrná hmotnost v kufru také zbytečně vysává palivo, a to tempem 1 % na každých 100 kg. Nechte prázdné nebo nepoužívané nákladní kontejnery doma a zbavte se nepořádku, abyste dosáhli plynulejší jízdy a větší úspory.

Minimalizujte jízdu v zimě

Věděli jste, že vaše auto je v chladném počasí méně úsporné? Zahřívání auta spotřebuje hodně benzínu a může vyčerpat nádrž ještě předtím, než vyjedete na silnici. Většina výrobců doporučuje zahřátí vozu na pouhých 30 sekund a pomalé rozjíždění namísto dlouhého zahřívání na volnoběh. Zkuste zaparkovat auto v garáži, aby se motor zahřál, a v chladnějších měsících kombinujte cesty a pochůzky.

Údržba: Plaťte teď, ušetříte později

Pravidelná údržba vozidla udržuje váš vůz úspornější. Pravidelná výměna oleje a filtrů udržuje automobily v pásmu nízké spotřeby paliva. Správně nahuštěné pneumatiky snižují odpor vzduchu a váš motor nebude pracovat přesčas, což zvyšuje spotřebu paliva a snižuje emise oxidu uhličitého.

Zdroj: geico.com