Základní automobilové triky, které by měl znát každý majitel auta

Přidat na Seznam.cz

Věděli jste, že můžete zvýšit dosah svého bezklíčového dálkového ovládání tím, že jej budete držet u hlavy? Znáte nejjednodušší způsob, jak dostat své auto ze sněhu, když uvízne na kraji silnice? Podívejte se na tyto jednoduché vychytávky, které by měl znát každý.

Rychlý způsob odstranění námrazy

Namísto škrábání námrazy z oken a čelního skla automobilu je postříkejte lihem, když jdete ven nastartovat auto. Než se vrátíte k jízdě, námraza se snadno setře.

Možná nebudete potřebovat nové stěrače

Špatné stěrače představují bezpečnostní riziko. Pokud vám stěrače rozmazávají okna, otřete stěrače trochou alkoholu.

Zabraňte zamrznutí dveří auta

Už tak je dost těžké, když musíte po sněhové vánici rozkopat příjezdovou cestu a oškrábat auto. Ušetřete si starosti se zamrzáním zavřených dveří auta tím, že do jejich obložení nastříkáte WD-40.

Zabraňte zamrznutí zámků

Zde je stará rada, která stále platí pro ty, kteří nemají bezklíčové odemykání: Aby zámky dveří vašeho vozu v chladných zimních měsících nezamrzly, umístěte na zámek magnet.

Zvětšení dosahu klíče

Chcete vědět, jak zvýšit dosah odemykání vašeho vozu o 30 procent? Stačí jej při používání dát k hlavě. Ta povede (naprosto bezpečný) rádiový signál přes vaše tělo, čímž se zvýší jeho cestovní výkon. Zvláštní, ale pravdivé!

Udržujte kůži pružnou

Pokud má váš vůz kožený interiér, udržujte jej zdravý tím, že jej potřete trochou dětského nebo olivového oleje. Olej je také skvělý na oděrky a škrábance na palubní desce.

Vylepšete své vysávání

Hodinu před vysáváním posypte koberec a čalounění jedlou sodou. Její hloubkově čisticí enzymy pohltí pachy a vlhkost, a až budete vysávat, odnesete si ji s sebou!

Zbavte se zápachu z auta

Místo nákupu komerčních osvěžovačů vzduchu do auta, které zavěsíte na zpětné zrcátko, schovejte pod sedadla a do auta několik vonných ubrousků do sušičky (můžete použít i ty, která už prošly sušičkou). Naplní uzavřený prostor svěží vůní, která vás přivítá pokaždé, když otevřete dveře.

Udržujte světlomety čisté

Vosk na auto může někomu připadat jako zbytečnost, ale v zimě je důležitý pro bezpečnost. Vrstvy soli a břečky na silnicích zanechávají na světlometech vašeho vozu nečistoty, které snižují jejich účinnost. Udržujte je v provozuschopném stavu čištěním a natíráním autovoskem. Podle potřeby opakujte každý měsíc.

Chraňte své auto před hmyzem

Nesnášíte rozpláclý hmyz, který v létě vždycky pokryje mřížku vašeho auta? Jediná věc, která je horší než pohled na ně, je snažit se je seškrábat, pokud ovšem nevyzkoušíte tento trik: Než vyrazíte na dálnici, použijte na mřížku chladiče lehký nátěr rostlinného oleje nebo nepřilnavého kuchyňského spreje a odporný hmyz se snadno setře.

Zdroj: quickanddirtytips.com