Z výsuvné táborové kuchyně v dobrodružném vozidle společnosti Rivian budete nadšeni

Přidat na Seznam.cz

Startup pro výrobu elektromobilů pod názvem Rivian (USA) zkonstruoval zbrusu novou, minimalistickou táborovou kuchyni, která se snadno složí do elektrického pickupu značky R1T, jemuž se přezdívá dobrodružné vozidlo.

Společnost pracuje na různých doplňcích pro typ vozidla R1T, aby byla dobrodružství s pickupem zajímavější. Jsou to například držáky na kola, snowboardy, kajaky či paddleboardy. Další zajímavostí je střešní stan, ale nejzajímavějším doplňkem se zatím jeví kompletní táborová kuchyně, kterou se společnosti podařilo vměstnat do nového úložného prostoru, který je umístěn mezi postelí a kabinou, nebo jak to společnost Rivian nazývá „Gear Tunnel.“

Kuchyňský systém se skládá ze dvou modulů, 1 440 wattové dvouplotýnkové indukční varné desky a dřezu na 15 litrů vody, které jsou součástí vysouvací platformy.

Příslušenství výsuvné kuchyně tvoří 30 dílná vysoce kvalitní sada, která obsahuje nylonovou stěrku, bambusovou stěrku, kleště, naběračku, dva nože, vývrtku, otvírák na konzervy, škrabku, sadu titanových příborů, nádobí, hrnky, prkénko, dva velké hrnce, mlýnek na kávu a varnou konvici. Kuchyňská sada je dodávána ve speciálně navržené zásuvce a udržuje veškeré nádobí stabilní, když je auto v pohybu.

Podle webu InterestingEngineering, jediná nepříliš příjemná zpráva je, že společnost byla nucena k 1. březnu údajně díky inflaci a podcenění náročnosti eletkromobility u svých aut, navýšit ceny modelů R1S a R1T na 84 500 dolarů (v přepočtu necelé 2 miliony korun) a 79 500 dolarů (v přepočtu 1 milion, 800 tisíc korun). Původní ceny byly v přepočtu o zhruba o 230 až 340 tisíc korun nižší než ty stávající.

Zdroj: interestingengineering.com