YouTuber zveřejnil video s nebezpečnými přestupky. Uživatelé internetu si pochvalují to, že udává řidiče

Přidat na Seznam.cz

Autor kanálu „Bandita s kamerou“ zveřejnil video, ve kterém sestavil nejpřísnější tresty. Některé z nich uložila dopravní policie díky záznamům řidičů.

Majitel kanálu „Bandyta z kamerką“ ve své montáži představil osm dopravních nehod z polských silnic, které se staly minulý týden (tj. od 26. září do 2. října 2022). Autor videa popsal jednotlivé situace a z jeho informací se dozvídáme, že pachatelé přestupků byli potrestáni pokutami až do výše 42 000 Kč a v některých případech se případy dostaly až k soudu.

Z komentáře, který zveřejnil sám autor videa, se dozvídáme, že tři z osmi záznamů byly pořízeny díky tzv. autokamerám a do policejní schránky je poslali sami řidiči. Nejvyšší pokuta byla rovněž udělena na základě tipu.

Případ (nejen) pro reportéra

„Je to všechno moc hezky podané, taková videa by měla ve veřejnoprávní televizi běžet každý den jako součást vzdělávací sociální kampaně. Myslím, že by to spoustu lidí přimělo přemýšlet,“ napsal jeden divák.

V komentářích pod videem, které mělo den po zveřejnění téměř 50 000 zhlédnutí, se ozývalo mnoho hlasů, že by se videa s takovým nebezpečným chováním měla častěji hlásit policii.

„Tleskám vám za to, že jste ukázali, že posílání záznamů do boxu pro zastavení agrese má smysl. Každý by to měl dělat a ne být rád, že má na YT super video a tím to končí,“ zněl jeden z opakujících se názorů.

Zdroj: youtube.com, autokult.pl