YouTuber postavil obojživelné auto, které vychází z obyčejného Fordu Fiesta. Má motor uprostřed a může se legálně objevit na silnici

Přidat na Seznam.cz

Pokud se chcete projet na lodi, obvykle nasednete do auta, jedete do půjčovny lodí a nasednete na loď. Ti bohatší si do přístavu táhnou vlastní loď pomocí nákladního auta nebo SUV. Server Motor1 ukazuje, že ve skutečnosti můžete dělat obojí v jednom autě.

YouTuber AdamC3046 zveřejnil svůj výtvor ve videu. Jedná se o Ford Fiesta sedmé generace, který byl přestavěn na obojživelný vůz a který je ve Velké Británii stále legální pro jízdu na běžných silnicích. Podle moderátora se jedná o projekt otce a syna.

Na tomto obojživelném Fordu je skvělé, že je i na první pohled stále rozpoznatelný jako Fiesta. Horní polovina pochází ze subkompaktního vozu, ačkoli spodní polovina ukazuje laminátovou karoserii Dutton Reef. Kola jsou rovněž ze sériových slitin Fiesty.

Aby přestavba fungovala, bylo na této Fiestě použito několik úprav. Motor byl přesunut za zadní sedadla a výfuk byl z pochopitelných důvodů přemístěn výše. Rozvor byl také prodloužen, aby se přizpůsobil konfiguraci motoru uprostřed, zatímco střecha byla odříznuta pro trochu radosti z plavby pod širým nebem.

Aby vrtule fungovala, je zde převodová skříň, která umožňuje přenos výkonu na vrtuli za jízdy ve vodě. Akcelerace se stále ovládá pedálem, zatímco kormidla se natáčejí doleva nebo doprava na základě pokynů od volantu.

Je to bezpochyby zábavný stroj, ale není bez nevýhod. S maximální cestovní rychlostí 7 uzlů na vodě, nebo přibližně 13 kilometrů za hodinu, se v žádném případě nejedná o rychlý člun.

Zdroj: motor1.com