Yamaha představila nejtemnější motorku, kterou kdy vyrobila

Přidat na Seznam.cz

Zcela nová Yamaha MT-10 je „temnou stranou Japonska“. Kdy se v Americe poprvé objeví superbike Yamaha Hyper Naked? Ameriko, vítej na temné straně Japonska, napsal server Road Racing World.

Vlajkový model MT společnosti Yamaha Motor míří do nové generace se zcela novou Yamahou MT-10, známou také jako Temnota Japonska. Vrcholná řada modelů Yamaha Hyper Naked poprvé vtrhne na trh Spojených států s modelem 2022 Yamaha MT-10 SP.

MT-10 SP se inspiruje modelem YZF-R1M

Zatímco Yamaha MT-10 čerpá inspiraci z revolučního superbiku Yamaha YZF-R1, MT-10 SP se inspiruje mimořádně vyspělým modelem YZF-R1M. Nový model 2022 MT-10 SP představuje vyšší úroveň výkonu, protože si vypůjčil všechny špičkové prvky modelu 2022 MT-10 a přidal poloaktivní odpružení Öhlins a exkluzivní exteriér inspirovaný modelem YZF-R1M.

Společnost Yamaha vyladila motor CP4 o objemu 998 cm3 odvozený od modelu YZF-R1 speciálně pro potřeby vysoce výkonných pouličních jezdců a prostřednictvím kompaktní šestistupňové skládané převodovky poskytuje vynikající točivý moment v nízkých a středních otáčkách a značný výkon v nejvyšších otáčkách.

Zajímavostí je, že nový model 2022 MT-10 SP je prvním sériovým motocyklem vybaveným odpružením Öhlins nové generace, které poskytuje větší rozsah nastavení tlumení a vyšší stupeň odezvy.

Nový vzhled se zvýšeným komfortem

Nový model MT-10 SP se vyznačuje novým vzhledem bez zbytečných prvků karoserie. Yamaha znovu zaměřila pozornost na čistou mechanickou krásu motocyklu a kompaktní rám. Jeho tvář definují nové dvouoké monofokusové LED světlomety a LED poziční světla, které dohromady dávají modelu MT-10 SP kompaktnější příďovou sestavu a dominantní vzhled. Yamaha vybavila nový model 2022 MT-10 SP také exkluzivní barevně sladěnou spodní kapotáží, která dodává motocyklu závodní vzhled a zároveň pomáhá při rychlosti směrovat více vzduchu k chladiči oleje.

Nový model MT-10 SP nabízí díky vylepšené ergonomii větší pohodlí a lepší ovládání. Společnost Yamaha zmenšila vyčnívající plochy kolem palivové nádrže, aby jezdec měl větší volnost pohybu a lepší pocit při uchopení nádrže v zatáčkách nebo při prudkém brzdění. Kromě toho je nyní trojúhelník jezdce vybaven nižší polohou boků a také pevnějším sedlem.

Vlajková loď Hyper Naked dorazí v květnu 2022

Yamaha zahalila model MT-10 SP do exkluzivního barevného schématu Liquid Metal/Raven, aby zdůraznila jeho status vlajkové lodi a zároveň zdůraznila jeho technologické propojení s modelem YZF-R1M. Zájemci si mohou nový model MT-10 SP pořídit od května 2022 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 16 899 USD, v přepočtu cca 370 000 Kč.

Díky odkrytému hardwaru hyper nahého motocyklu mohou zákazníci namontovat řadu originálního příslušenství Yamaha, včetně čelních skel a ochranných prvků podvozku.

Zdroj: roadracingworld.com