Xiaomi plánuje vlastní automobil

Přidat na Seznam.cz

Čínský technologický gigant Xiaomi plánuje vyrobit vlastní automobil.

Aktuálně je velké „haló“ kolem americké společnosti Apple, která by ráda vyrobila elektromobil, i když dosud nenašla výrobce, který jim ho nakonec vyrobí. Nedávno také unikla informace, že čínská společnost Xiaomi si znovu pohrává s myšlenkou výroby vlastního automobilu, a to pravděpodobně elektromobilu. Firma Xiaomi si již v minulosti pohrávala s tímto nápadem, ale nakonec od něj upustila.

Zatím nejde o společností potvrzenou informaci, ale říká se, že projekt vývoje elektromobilu by měl mít na starosti ředitel společnosti – Lei Jun. Zároveň už v roce 2013 proběhlo setkání ředitele společnosti Xiaomi a ředitele automobilky Tesla – Elona Muska, což značí, že Xiaomi by mělo evidentní zájem vstoupit do vod elektromobility. I přesto, že čínský technologický gigant se přímo nevyjádřil k této informaci, tak stouply hodnoty akcií společnosti o téměř 11%. Nakonec přišel mírný pokles hodnoty, přičemž se ke konci hodnota ustálila na šesti procentech.

Bohužel, protože zatím jde jen o nepotvrzené informace, mohlo by jít jen o „průzkum“ trhu, zda by měla společnost šanci zaujmout zákazníky, kteří by si koupili automobil s logem Xiaomi. Přece jen jde o velký „boom“ v tomto segmentu trhu a vedle dlouholetých výrobců automobilů, mají zájem si ukousnout kus koláče i jiní hráči, jako například výše zmíněný Apple, Baidu a podobně. Za zmínku stojí i registrovaná značka – Xiaomi Auto Union.