Xiaomi již pracuje na svém druhém elektromobilu: Konkurence pro Tesla Model Y

Přidat na Seznam.cz

Druhým elektromobilem společnosti Xiaomi bude SUV střední velikosti, které by mělo být uvedeno na trh v roce 2025.

Po úspěchu modelu Xiaomi SU7, kterého se po prvním dni prodeje prodalo více než 90 000 kusů, se pekingská společnost zaměřila na svůj druhý elektromobil. Nyní již víme, jak bude vypadat tento druhý vůz, který je předurčen k tomu, aby konkuroval jednomu z nejprodávanějších automobilů na světě.

A neměli bychom na to čekat příliš dlouho. Podle agentury Bloomberg bude příštím vozem společnosti Xiaomi SUV střední velikosti, jehož cílem bude konkurovat Tesle Model Y a které by mohlo být uvedeno na trh již v roce 2025.

Xiaomi upřednostňuje výrobu SU7, protože se zaměřuje na novou generaci

Ani společnost Xiaomi nečekala tak obrovskou poptávku po svém prvním elektromobilu, která již letos dosáhla 100 000 vyrobených kusů a která ji donutila výrazně zvýšit tempo výroby. A i když je dnes hlavním cílem společnosti Xiaomi uspokojit poptávku, nechce si nechat ujít příležitost proniknout do dalších segmentů trhu s elektromobily.

Podle zdrojů blízkých společnosti značka již pracuje na druhém modelu. SUV střední velikosti, které sama společnost označuje za konkurenta pro Teslu Model Y. Ačkoli o tomto modelu nebyly zveřejněny žádné podrobnosti, předpokládá se, že jeho výroba by mohla začít někdy v roce 2025, jakmile bude spuštěna druhá fáze výrobního závodu v Pekingu.

Stojí za zmínku, že společnost Xiaomi zvažovala uvedení SUV na trh již předtím, než vůbec představila SU7. V roce 2021, krátce poté, co Lei Jun oficiálně oznámil plán značky vstoupit na trh s elektromobily, byla zvažována možnost uvedení takového vozu jako prvního modelu. Nakonec se značka rozhodla zahájit své dobrodružství v tomto odvětví modelem SU7, sportovním sedanem s estetikou na půl cesty mezi Teslou Model 3 a Porsche Taycan.

Zdroj: La Vanguardia