Wagoneer S bude prvním výhradně elektrickým Jeepem. Přijede v roce 2024

Přidat na Seznam.cz

Jeep je připraven na přechod na elektrický pohon na všech hlavních trzích a s vozem Wagoneer S, výkonem 600 koní a novou platformou BEV hraje s kartami na svém písečku.

Nová velká platforma STLA společnosti Stellantis, bude základem pro nové elektromobily v segmentech D a E napříč několika koncernovými značkami a Stellantis již prozradil, že začne u Jeepu a Dodge, píše portál Robbreport.

A právě prvně jmenovaná společnost vypustila upoutávku na nový Jeep Wagoneer S, který bude pravděpodobně prvním vozem nové třídy, vzhledem k odhalení, že bude výhradně elektrický. Nový vůz by se měl v USA objevit na podzim roku 2024 a poté na klíčových trzích po celém světě. Jeep také zveřejnil krátké video, na kterém ukazuje některé detaily.

Prozatím toho Jeep kromě zveřejněných obecných informací o platformě mnoho neprozradil. Značka vysvětluje, že Wagoneer S bude zřejmě využívat pohon 4xe, tedy pohon všech kol díky dvěma elektromotorům, a předpokládá možnost, že vůz bude mít výkon 600 koní.

To by znamenalo sprint z 0 na 100 km/h za přibližně 3,5 sekundy. Téměř zcela skrytý design exteriéru je popisován jako vedený snahou o aerodynamickou účinnost, s novou mřížkou chladiče se sedmi štěrbinami exkluzivně pro značku Jeep, osvětlenou LED diodami. Je zřejmé, že model je součástí strategie Dare Forward 2030, jejímž cílem je dovést do tohoto data řadu vozů s nulovými emisemi. Více se dozvíme, až se bude blížit finální představení.

Zdroj: Robbreport