Vůz Tesla s autopilotem havaroval a zabil dva lidi. Co na to řekl Elon Musk?

Přidat na Seznam.cz

Blízko Houstonu v Texasu auto Tesla sjelo ze silnice a narazilo do stromu a zabilo dva lidi. Je podezření, že vozidlo jezdilo bez řidiče. Nehoda se stala o víkendu. Generální ředitel společnosti Tesla se k věci vyjádřil předložením zprávy o riziku nehod.

Automobil Tesla Model S z roku 2019 narazil do stromu a vzplál. Policista místní policie v okrese Harris uvedl, že na sedadle řidiče nikdo neseděl. Jedna osoba byla vpředu, druhá na zadním sedadle. Podle „Guardianu“ se pravděpodobně jednalo o vozidlo, které se pohybovalo bez lidského zásahu, takže jelo na Autopilota. Tesla je v současné době podrobena důkladnému zkoumání po sérii nehod s poloautomaty.

Elon Musk se ujal slova
„S Teslou se zapnutým autopilotem je téměř 10-krát menší pravděpodobnost nehody než v případě běžného automobilu,“ píše prezident Tesly na Twitteru.

Společnost plánuje prodávat nejnovější verzi softwaru s vlastním pohonem, který osloví více zákazníků. Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v lednu rovněž uvedl, že očekává velký zisk a že je „vysoce přesvědčen, že automobily budou v letošním roce schopné řídit samostatně s více než lidskou spolehlivostí.“

Americká agentura pro bezpečnost silničního provozu v březnu uvedla, že provádí 27 vyšetřování dopravních nehod vozidel Tesla. Nejméně tři se měly stát nedávno.