Všechny nové vozy Kia dostávají funkci, která byla donedávna téměř sci-fi. Aktualizace vzduchem jsou nyní standardem

Přidat na Seznam.cz

Funkce OTA (over-the-air) je k dispozici ve vozech Kia MY22 (modelový rok) a novějších. Majitelé nejnovějších modelů Kia si nyní mohou užívat nejnovější funkce infotainmentu rychleji a snadněji díky nové funkci. Funkce OTA, která je k dispozici pro všechny modely Kia od modelu MY22, umožní vzdálený přístup k bezdrátové navigaci a aktualizacím infotainmentu.

To znamená, že zákazníci již nebudou muset ručně stahovat aktualizaci softwaru svého vozidla prostřednictvím oficiálního portálu Kia Navigation Updater nebo navštívit prodejce Kia.

Pro získání technologie OTA však musí provést nejnovější aktualizaci prostřednictvím oficiálního portálu Kia Navigation Updater nebo navštívit prodejce Kia. Po této aktualizaci bude technologie OTA ve vozidle aktivována. Pokud bude za nějaký čas k dispozici nová aktualizace, bude ji již možné provést prostřednictvím OTA.

Nejnovější technologie OTA je k dispozici pro všechny modely Kia MY22 a všechny následující modely ve všech evropských zemích (včetně Slovenska), které podporují systém Kia Connect.

Technologie OTA umožní snadný přístup k aktualizacím navigačního systému a informačního a zábavního systému vozidla a zároveň vyřeší případné softwarové chyby. První OTA aktualizace Kia nabídne řadu specifických vylepšení, včetně nového motivu ECO Design pro modely elektromobilů, který byl dříve dostupný pouze pro Kia EV6, nových skladeb Sounds of Nature, vylepšené klimatizace a zdokonaleného ovládání klimatizace sedadel.

Funkce OTA poskytuje zákazníkům větší pohodlí a zároveň šetří jejich čas, protože navigace a informační a zábavní systémy jsou aktualizovány automaticky – není třeba žádné akce. To je jen jeden z příkladů toho, jak Kia pokládá základy vylepšené a bezproblémové konektivity a poskytuje svým zákazníkům bezproblémový zážitek z jízdy tím, že jim poskytuje nejmodernější technologie.

Kia také dodává, že funkce OTA bude zdarma pouze pro první 2 aktualizace, poté za ni zákazník musí zaplatit nebo má možnost využít oficiální portál Kia Navigation Updater, kde bude i nadále zdarma, nebo má možnost navštívit prodejce Kia, kde dostane aktualizaci zdarma

Zdroj: kia.com, redakce