Vrátí se na silnice Saab jako značka Xiaomi?

Přidat na Seznam.cz

Saab zmizel z trhu v roce 2011 a mnoho lidí se s tím nedokázalo smířit. Nyní má švédská legenda reálnou šanci vrátit se na silnice, informuje portál Saab Planet.

Saab – auto pro originální lidi
Švédské automobilové značky mají své velké nadšence a ještě větší odpůrce. Jsou natolik odlišné od návrhů z Německa, Francie nebo Japonska, že se nemusí líbit každému. Saab do tohoto schématu dokonale zapadá. Jeho vozy měly v minulosti především hranatý design. Jedním z nejlepších příkladů tohoto stylu je model 900, obecně známý jako Krokodýl, protože nápadná dlouhá kapota připomíná krokodýlí čenich.

Stereotypně byl Saab autem pro učitele, letce nebo architekty. Svého druhu výklenek, který v roce 2011 neobstál ve střetu s trhem. Společnost převzal jiný obchodní partner, ale se značkou nic velkolepého neudělal. Dalo by se říct, že značku uspal. Teď by mohl být Saab zachráněn.

Xiaomi chce vyrábět vlastní auta

Již řadu měsíců se opakovaně hovoří o tom, že společnost Xiaomi, která je známá především výrobou elektronických zařízení včetně chytrých telefonů, má reálný zájem o výrobu automobilu. Je známo, že nejlepší je začít s určitou hotovou znalostní a technologickou základnou, a proto má čínský gigant zájem o převzetí společnosti NEVS. Vlastní práva na značku Saab a nyní je údajně ve finanční krizi.

Společnost NEVS měla původně vyrábět elektromobily a také autonomní technologie, ale skončila s několika prototypy, které vzbudily jen malý zájem. Pokud se zprávy ukáží jako pravdivé a skutečně dojde k prodeji části portfolia, možná se značka Saab vrátí na trh. V současné době se žádná ze stran k tomuto tématu nevyjadřuje.

Zdroj: Saab Planet