Volkswagen ukazuje finální prototyp elektrického minivanu. Bude nástupcem legendárního T2

Přidat na Seznam.cz

Elektrický minivan z rodiny ID značky Volkswagen se dostal do verze, která se zdá být velmi blízká té finální. Velmi očekávaný produkt se začne vyrábět příští rok.

Právě dnes se rodina elektromobilů ID značky Volkswagen rozrostla o nejnovější přírůstek ID.5 Na stejné prezentaci nám však německý výrobce nabídl také první pohled na nejnovější prototyp podle mnohých nejočekávanějšího elektromobilu posledních let: ID.BUZZ.

Jedná se o moderní verzi historického minivanu Volkswagen T2, který je samozřejmě elektrický a má několik velmi zajímavých vlastností. ID.BUZZ je stále ještě provizorní název, ale nyní je již jisté, že se vůz dostane do fáze výroby, což zpočátku nebylo vůbec jisté.

Koncept, který si můžete prohlédnout na zde zveřejněné fotografii, samozřejmě navazuje na design prvního exempláře, ale zjednodušuje linie a přibližuje je možnosti jednoduché sériové výroby. Vidíme také podobnost s vozy rodiny ID, které jsou již na trhu, zejména ve spodní části předního nárazníku, kde tvar velké mřížky chladiče vypadá velmi podobně jako u modelů ID.4 a ID.5.

Na trhu by se měl objevit v roce 2023 a jeho výroba začne příští rok současně v Německu a USA. Podle dosud známých údajů by měl být ID.BUZZ vybaven baterií o kapacitě 80 kWh a hodně zvědavosti vzbuzují verze pro soukromé zákazníky. Vedle modelů určených pro komerční přepravu ukázal Volkswagen také rekreační varianty, jejichž zadní část je vybavena jako obytný prostor.