Volkswagen Touareg má 20 let. Výrobce slaví speciální edicí

Přidat na Seznam.cz

20 let, tři generace a mnoho spokojených zákazníků. SUV značky Volkswagen letos slaví kulaté výročí. Výrobce se to rozhodl oslavit vytvořením limitované edice Edition 20, která se na trhu objeví již v červnu, informuje server Motor1.

Narozeninovou edici modelu Touareg poznáte podle neobvyklého barevného provedení a detailů exkluzivních pro edici 20, včetně modrého laku Meloe, 20palcových kol se vzorem Bogota, tónovaných skel a tmavých vložek v podbězích kol a aerodynamiky.

V tmavém koženém interiéru Savona s prošíváním a stříbrným prošíváním na sedadlech se toho děje také hodně. Kokpit mezitím dostal červenou nit a několik vložek v této barvě. Nechybí ani osvětlené panely s logem Edition 20. Stejný odznak zdobí i řadicí páku. K tomu je k dispozici špičková výbava v čele s 15″ multimediální obrazovkou.

Zajímavé je, že zákazníci budou mít na výběr ze čtyř možností pohonu, a to dvou turbodieselů V6, benzinového motoru V6 a výkonného plug-in hybridu V6 s výkonem 380 koní a maximálním točivým momentem 600 Nm. Bez ohledu na verzi bude standardem pohon všech kol a automatická převodovka.

Speciální edice Touaregu se u evropských prodejců objeví v polovině června 2022, ale zájemci si ji mohou objednávat již nyní. Jak jistě tušíte, nejedná se o přehnaně levný vůz. Ceny v Německu začínají na 77 530 eur, v přepočtu cca na 2 milionech Kč.

Zdroj: motor1.com