VIDEO: S autonomním řízením Tesly to nebude zas tak horké. Auto přehlédlo letadlo a narazilo do něj

Přidat na Seznam.cz

Tesla Model Y údajně v režimu Summon Mode narazila na letišti do letadla za v hodnotě desítek milionů korun. Tesla narazila tak silně, že se letadlo roztočilo, píše web Motor1.

Na 16sekundovém videu je vidět, jak bílý Model Y bez zaváhání jede směrem k tryskáči, než se s ním srazí poblíž ocasní části. Model Y do něj narazí natolik silně, že se letadlo otočí o 90 stupňů, ačkoli asfalt vypadá mokrý. Kluzký povrch tomu mohl napomoci. Tesla se po srážce ani úplně nezastaví, pomalu se v minutových intervalech posouvá vpřed. Video končí skupinou přihlížejících, kteří přicházejí prozkoumat škody.

Není přesně jasné, co se stalo, ale podle nahrávače videa se předpokládá, že majitel používal funkci Smart Summon od Tesly, která má za úkol přivézt vůz k vám. Dokáže vymanévrovat vůz z parkovacích míst a umí zatáčet.

V online uživatelské příručce Modelu Y se uvádí: „Model Y je vybaven funkcí: Smart Summon nemusí zastavit před všemi objekty (zejména před velmi nízkými objekty, jako jsou některé obrubníky, nebo před velmi vysokými objekty, jako je například police) a nemusí reagovat na veškerý provoz.“

Zdroj: motor1.com