Velké zklamání z předpovědí. Ceny pohonných hmot se zastavily a už neklesají

Přidat na Seznam.cz

Již zhruba týden pozorujeme pomalý pokles cen, který je důsledkem zlevnění ropy na burze. Předpovědi na příští týden mohou být bohužel zklamáním.

Tento týden se Češi stále vzácněji setkávají s cenami nafty a benzinu nad 50 Kč za litr, ale ceny těchto pohonných hmot neklesají tak dynamicky jako světové ceny ropy nebo ceny u velkoobchodníků. I přes skokové zlevnění u čerpacích stanic se cena benzínu stále pohybuje v rozmezí 44-45 Kč/l a nafty 46-47 Kč/l.

Na druhou stranu je LPG ve srovnání se základními palivy stále dražší. Na některých stanicích se cena pohybuje nad 25 Kč/l, i když jsou stanice, které ho prodávají levněji. Tam, kde jsou benzín a nafta levnější, je plyn zpravidla dražší.

Jak je to u velkoobchodníků?

Bohužel ceny pohonných hmot u velkoobchodníků již neklesají, spíše se stabilizují na znepokojivě vysoké úrovni. 17. března se poklesy zastavily na 30 800 Kč za m³ benzinu a 34 100 Kč za m³ nafty. Aby toho nebylo málo, od 18. března začala nafta zdražovat.

Dočkáme se v nejbližší době poklesu cen na původní hodnoty nebo prodejci využili situace a ceny budou takové, jako jsou teď?

Zdroj: mbenzin.cz