Velká škoda. Nová generace stylového Mondea se u nás již prodávat nebude

Přidat na Seznam.cz

Nový Ford Mondeo představuje vizuální skok vpřed. Do evropských prodejen se však nedostane, píše server Auto Bild.

Ford v Číně představil novou, šestou generaci modelu Mondeo. Sedan střední třídy se mění z bledého baculatého vozu na stylovější a štíhlejší verzi. Je škoda, že je k dispozici pouze v Číně. V naší zemi se předchůdce právě chýlí ke konci. Výroba končí v březnu 2022 a v dohledu není žádný nástupce.

Změn doznala zejména přední část vozu Mondeo

Ale zpět k novému Mondeu pro Čínu. Nový design vypadá méně kompaktně. Navíc zejména přední část již nemá se svým předchůdcem nic společného. Zejména proto, že se výrazně změnily světlomety a mřížka chladiče. Nový model má dvoudílné světlomety, úzká horní jednotka pro denní svícení je spojena páskem LED. Potkávací, dálková a mlhová světla jsou umístěna ve čtvercové prohlubni pod nimi. Mřížka chladiče dostala nový tvar a zpoza nové voštinové masky chladiče vystupují svislé stříbrné prvky.

Na zádi již nová zadní světla nezasahují tolik do boku a mají hranatější tvar. Dříve byly spíše oválné. Jejich nový světelný podpis je zřejmě inspirován modelem Ford Mustang, protože obsahuje tři horizontální prvky. Třetí brzdové světlo se přesouvá ze zadního okna pod nový spoiler na víku zavazadlového prostoru. I zde designéři dbali na vizuální propojení se zadními světly. Tmavé sklo světlometu pokračuje úzkým pruhem, na kterém se nachází také třetí brzdové světlo. Nový stříbrný nárazník má poměrně hrubý vzhled a po stranách jej lemují velké hranaté koncovky výfuku.

Sedan by mohl dostat 1,1metrovou obrazovku modelu Evo

Ford zatím neposkytl fotografie interiéru, ale je docela dobře možné, že nové Mondeo dostane obrovskou obrazovku z Fordu Evos. SUV kupé se prodává také pouze v Číně a při svém představení v dubnu 2021 překvapilo 1,1metrovým displejem, který zabírá téměř celou palubní desku.

Pod jedním sklem se nachází 12,3palcový digitální kokpit a 27palcová obrazovka infotainmentu. Ford zatím mlčí i o motorech, ale proslýchá se, že nové Mondeo dostane dvoulitrový benzinový motor s výkonem v rozmezí 250 koní.

Zdroj: autobild.de