Věci, které většině řidičů v autě nebo v garáži chybí. Patříte mezi takové řidiče?

Přidat na Seznam.cz

Každá správná domácí dílna nebo garáž by měla být vybavena základními prostředky pro péči o auto. Ale jsou tu i ostatní věci, které by neměly řidičům chybět.

Kromě nářadí na výměnu kol a filtrů k nim patří kompresor, nabíječka, startér, LED svítilna nebo startér a nabíjecí kabely v červené a černé barvě nebo svítilna.

Správný tlak je důležitý

Správný tlak v pneumatikách pomáhá bezpečné jízdě a zabraňuje opotřebení pneumatik. Snižuje také spotřebu paliva, a tím i emise oxidu uhličitého. S kompresorem můžete snadno, rychle a přesně zkontrolovat tlak v pneumatikách a v případě potřeby jej pohodlně upravit.

Kompresor bývá lehký, kompaktní a má integrovaný napájecí kabel s navíjecím mechanismem a flexibilní vzduchovou hadici s rychlým připojením k jakémukoli ventilu. Je vhodný také pro motocykly, jízdní kola, zahradní traktory, k nafukování míčů, matrací nebo vodních hraček.

Udržujte baterii v dobrém stavu

Inteligentní nabíječky pomáhají díky svému udržovacímu cyklu chránit autobaterie před úplným vybitím, např. v zimě, při dlouhých odstávkách nebo častých krátkých jízdách. Nabíjí všechny typy baterií, včetně lithiových, od 12V baterií s kapacitou až 170 Ah po 24V baterie s kapacitou 70 Ah.

Navíc mají přehledný displej a ochranu proti přepólování a zkratu. Jsou vhodné pro hybridní a elektrická vozidla, včetně systémů start-stop. Lze je použít nejen pro osobní automobily, ale také pro nákladní automobily, motocykly nebo zahradní traktory.

Když auto nenastartuje

Startovací zdroje slouží jako rychlá záchrana v případě, že vaše baterie začne náhle protestovat a vy potřebujete rychle odjet. Zároveň je můžete celoročně používat jako výkonnou svítilnu a výkonnou powerbanku s konektory USB-C k nabíjení tabletů, fotoaparátů a mobilních telefonů nebo jako zdroj energie pro 12V spotřebiče do auta. Na rozdíl od běžné powerbanky však s těmito powerbankami můžete nastartovat auto s až osmilitrovým benzinovým nebo čtyřlitrovým naftovým motorem.

Pořádné světlo

A co by to bylo za garáž nebo dílnu bez pořádného, odolného a dobíjecího multifunkčního světla s háčkem a magnetem pro připevnění na jakýkoli povrch.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na startovací kabely a nabíjecí kabely pro elektromobily. Ty je třeba zvolit především podle specifikací motoru nebo typu zásuvky ve vozidle pro připojení k nabíjecí stanici nebo externímu zdroji napájení.

Zdroj: redakce