Ve Švýcarsku mají nejrychlejší nabíječku elektromobilů na světě. Znamená to průlom v dopravě?

Přidat na Seznam.cz

Nová nabíječka Terra 360 od společnosti ABB je modulární nabíječka, která může současně nabíjet až čtyři vozidla s dynamickým rozdělením výkonu. To znamená, že řidiči nebudou muset čekat, pokud už před nimi nabíjí někdo jiný, informuje web Automotive Fleet.

Nová nabíječka má maximální výkon 360 kW a je schopna plně nabít jakýkoli elektromobil za 15 minut nebo méně, čímž uspokojí potřeby různých uživatelů elektromobilů, ať už potřebují rychle nabít, nebo jen doplnit část baterie.

Kromě toho, že nabíječky Terra 360 slouží potřebám soukromých řidičů elektromobilů na čerpacích stanicích, v obchodech a maloobchodních prodejnách, mohou být instalovány také v komerčních prostorách organizací k nabíjení elektromobilů, dodávek a nákladních vozidel ve vozovém parku. Majitelé tak mohou flexibilně nabíjet až čtyři vozidla přes noc nebo rychle doplnit energii svým elektromobilům během dne. Protože nabíječky Terra 360 mají malé rozměry, lze je instalovat v malých depech nebo na parkovištích, kde je málo místa.

Zdroj: automotive-fleet.com