Vaše auto v dobrých rukou. Jak najít dobrý autoservis?

Přidat na Seznam.cz

Automobily jsou stále technicky složitější, takže je lepší je neservisovat u náhodných mechaniků. Na druhou stranu z ceny za jednu hodinu v autorizovaném servisu se vám může zatočit hlava. Jak tedy najít důvěryhodný autoservis?

Dříve byla situace jednodušší, většina aut nebyla příliš složitá. Kromě toho se mechanici zabývali pouze několika značkami automobilů. Výměnu základních součástí nebo diagnostiku závady by mohl provést první nejlepší mechanik na sídlišti. Dnes je situace mnohem složitější. Dnešní automobily jsou plné elektroniky, jejich mechanické součásti jsou velmi složité a jejich oprava vyžaduje rozsáhlé znalosti a někdy i lékárnickou přesnost. Navíc je obtížnější přesně diagnostikovat závadu – podobné příznaky mohou znamenat různé potíže, jak píše server Motofakty.

K tomu všemu se přidává tzv. lidský faktor. Mechanik bohužel není profesí, která by se těšila veřejné důvěře. Stává se, že autoservisy vedou lidé, kteří se zaměřují na vydělávání peněz, a ne na řešení problémů zákazníků. Hodně mluví, málo dělají a hodně si za své služby účtují. Přesto bychom rádi, aby byl problém s naším vozem rychle diagnostikován a účinně opraven, a to za rozumnou cenu.

Jak najít servis, kde se opravdu vyplatí servisovat váš vůz?

Můžete začít malým průzkumem. Zeptejte se svých přátel na jejich zkušenosti, poohlédněte se po skupinách na Facebooku nebo internetových fórech nadšenců do aut dané značky. Taková místa často navštěvují lidé, kteří mají s určitými službami dobré zkušenosti. Bohužel se stává, že aktivní jsou i lidé, kteří více či méně přímým způsobem chtějí jen propagovat svůj byznys.

O servisu se dá hodně říct podle jejího vybavení a interiéru. Pokud je provozovna uklizená a pracoviště dobře vybavená, je pravděpodobné, že stejně dobře bude postaráno i o váš vůz. Za pozornost stojí také rozhovor s mechanikem. Specialista by se měl zeptat na minulost vozidla, zeptat se na podrobnosti o závadě, se kterou jsme přišli, a na historii oprav, které byly provedeny dříve. Jasně vám odpoví na vaše otázky a informuje vás o rozsahu prací a termínu dokončení.

Při výběru servisu zvažte, zda nevyužijete servis, který patří do renomované sítě.

Žádná společnost, která si váží svých zákazníků, nedovolí, aby ji obsluhoval autoservis, který nesplňuje vysoké standardy kvality nebo nemá dostatečně kvalifikovaný personál a moderní vybavení. Pokud navíc využijete komplexní nabídku řetězce autoservisů, můžete počítat s dalšími bonusy. Pro malý místní servis by bylo obtížné nabídnout takové řešení, jako je záruka na motor, brzdový systém nebo mechanické poškození pneumatik.

Zdroj: motofakty.pl