Valentino Rossi bude opět závodit, tentokrát na čtyřech kolech

Přidat na Seznam.cz

Poté, co se 42letý jezdec vzdal závodění na dvou kolech, má nyní čas splnit svůj slib a dát šanci závodění na čtyřech kolech. Rossi bude v roce 2022 startovat v seriálu GT World Challenge Europe GT3 s týmem WRT, informuje web Top Gear.

Valentino Rossi v roce 2021 ukončil svou neuvěřitelnou kariéru v MotoGP s 89 vítězstvími, 199 umístěními na stupních vítězů a sedmi tituly mistra světa v nejvyšší třídě motocyklových závodů.

„Jsem rád, že se mohu připojit k týmu WRT a naplno se zapojit do programu,“ řekl Rossi. „Všichni vědí, že jsem byl vždy velkým fanouškem automobilových závodů, a že mě vždy zajímalo závodění na čtyřech kolech, jakmile by moje kariéra v MotoGP skončila“ konstatoval bývalý motocyklový závodník.

GT World Challenge Europe je závodní série sportovních vozů pořádaná společností SRO Motorsports Group. Zahrnuje závodní vozy Grand Tourer upravené ze sériových silničních vozidel vyhovujících předpisům FIA GT3. V desetikolové kampani, která odstartuje v dubnu v Imole v Itálii a o několik týdnů později zamíří do Brands Hatch v Anglii, se Valentino posadí za volant Audi R8.

„Nyní jsem plně k dispozici, abych se mohl věnovat programu automobilových závodů na vysoké úrovni a se správným profesionálním přístupem. Tým WRT je ideální volbou, kterou jsem hledal, a nemohu se dočkat, až s ním začnu toto nové dobrodružství.“

„Všichni víme, jaký je Valentino Rossi velký motocyklový šampion a sportovní osobnost, ale především je to opravdový závodník a velmi profesionální a soutěživý sportovec, který touží být co nejúspěšnější v nové výzvě, kterou se rozhodl přijmout,“ řekl šéf týmu Vincent Vosse. „Právě proto jsme s ním opravdu chtěli spolupracovat.

„Test, který jsme provedli ve Valencii, byl pro obě strany nesmírně pozitivní, pokud jde o technickou zpětnou vazbu a pracovní přístup, a od toho jsme se odvíjeli. Valentina vřele vítáme v rodině WRT a jsem si jistý, že nás čeká velmi vzrušující zkušenost pro oba,“ doplnil Vosse.

Rossi testoval vozy F1 Ferrari na různých místech od přelomu tisíciletí a údajně dával ve stejných podmínkách zabrat Michaelu Schumacherovi.

Zdroj: topgear.com