V USA se otevírá kurz pro řidiče s manuální převodovkou

Přidat na Seznam.cz

Může se zdát zvláštní, že právě Spojené státy jsou také předmětem zájmu výrobců automobilů s manuálními převodovkami, ale tamní trh je tak obrovský a má tak významný vliv na výrobce automobilů, že zájemců o klasické řazení je mnoho a jejich hlas má skutečně váhu.

Ví to i Mini, které plánuje návrat modelů se spojkovým pedálem do USA, protože v současné době si tam můžete koupit pouze jejich vozy s automatem. Pro řidiče vozů Mini s manuální převodovkou však v současné době otevírají prodejci kurzy řízení, kde si mohou tento způsob řazení osvěžit.

Stačí si vzpomenout na mnoho modelů BMW, které byly v USA k dispozici pouze s manuální převodovkou, a musí vám být jasné, že Američané mají tento typ převodovky rádi přinejmenším stejně jako my v Evropě. Můžeme zmínit například desetiválcové M5 a M6 generace E6x, podobně jako novější M5 a M6 generace F1x, vrcholné verze 550i, které jste si v USA mohli koupit s manuální převodovkou, zatímco pro Evropany byly tyto převodovky tabu.

Oznámení nového kurzu pro řidiče vozů MINI s manuální převodovkou přichází krátce poté, co značka potvrdila svůj návrat na severoamerický trh. Doslovná autoškola pro řidiče s manuální převodovkou se bude konat v BMW Group Performance Center v letovisku Thermanl ve slunné Kalifornii.

Jak se rozjet s manuálem?

Podle značky je kurz navržen tak, aby řidičům pomohl zvládnout základy ovládání ručního řízení. Naučí se plynule rozjíždět, zrychlovat, ovládat auto a řadit. Jen dodám, že zatímco u nás je manuál na odchodu a zůstane pouze v některých základních modelech a některých ostrých verzích divize M BMW, v USA se nabídka možná časem rozšíří nejen na modely Mini. A to je pro některé z nás velká škoda, zákazníci přicházejí o možnost volby.

Zdroj: BMW Group, redakce