V opuštěné kontejnerové lodi shořelo 1100 vozů Porsche

Přidat na Seznam.cz

Na opuštěné kontejnerové lodi Felicity Ace, která převážela vozy skupiny Volkswagen, shořelo téměř 4 000 aut. Až 1 100 vozidel patřilo společnosti Porsche, informuje portál The Verge.

Nelze popřít, že problémy s dostupností polovodičů způsobily automobilovému průmyslu vážné problémy. Mnoho koncernů má problémy s výrobou automobilů, což znamená, že čekání na obdržení objednaného vozidla trvá mnoho měsíců.

Bohužel někteří zákazníci, kteří si objednali vozy vyrobené společnostmi patřícími do skupiny Volkswagen, budou na jejich dodání čekat mnohem déle. Kontejnerová loď Felicity Ace, která převážela nové vozy do autosalonů, začala hořet. V důsledku incidentu shořelo 3965 vozidel, z nichž 1100 patřilo značce Porsche.

Loď Felicity Ace vyplula tento týden z přístavu v Německu a mířila na Rhode Island. V jednu chvíli posádka vyslala signál SOS a ohlásila požár v jednom z podpalubí. Portugalskému námořnictvu se naštěstí podařilo včas evakuovat všech 22 členů posádky a nikdo z nich nepotřeboval lékařskou pomoc. Bohužel mnoho vozidel, která se nacházela na lodi, bylo zcela zničeno.

To je velký problém pro skupinu Volkswagen, která musela kvůli pandemii a problémům s polovodiči výrazně omezit výrobu vozidel. Mnoho linek muselo být zcela zastaveno, protože došly zásoby komponentů potřebných k montáži vozidel.

Zdroj: theverge.com