V jakém automobilu havaroval Tiger Woods? Jedná se o luxusní SUV

Přidat na Seznam.cz

Tiger Woods, nejznámější golfista na světě, měl autonehodu. Americký sportovec byl hospitalizován poté, co jeho auto spadlo ze silnice a převrátilo se poblíž Los Angeles. Američan přežil a byl hospitalizován se zraněními. Řídil silné SUV – rozbitým autem bylo Genesis GV80.

Tiger Woods v úterý 23. února havaroval s autem v jižní Kalifornii. Stalo se to na svahu se zatáčkou, kde se často vyskytují různé dopravní nehody. Golfový šampion řídil sám a po nebezpečném převrácení vozu neztratil vědomí, ale byl zraněn. Hasiči ho dostali z automobilu přes čelní sklo a poté po poskytnutí první pomoci byl sportovec ve vážném stavu převezen do nemocnice. Na operačním stole se ukázalo, že obě nohy měl zlomené a kotník byl rozdrcen. To potvrdili úředníci šerifa okresu Los Angeles. Vyšetřovatelé určují okolnosti a příčinu této nebezpečné události.

Vůz, který řídil Tiger Woods, byl mocný Genesis GV80. Za výrobu tohoto vozidla odpovídá společnost Hyundai a prémiové vozy se vyrábějí pod samostatnou značkou Genesis. Genesis GV80 byl představen na začátku roku 2020 a jedná se o SUV, které konkuruje BMW X5, Audi Q7 a Mercedes GLE. Luxusní vůz byl vybaven mnoha technologickými inovacemi a systémy, které usnadňují řízení a zajišťují pohodlí a bezpečnost cestujících. Vůz má mimo jiné adaptivní odpružení s funkcí povrchového skenování a navigace může být vybavena „rozšířenou realitou“, která vám pomůže najít správný sjezd z dálnice.

foto / Genesis

Základní vozidlo má pohon zadních kol. Pohon všech kol je volitelnou výbavou. Mezi možnosti patří také diferenciál s omezeným prokluzem, který se stává neocenitelným mimo silnici a na kluzkém povrchu. V nabídce motorů je pouze jeden motor se zdvihovým objemem menším než 3 litry. Základní jednotka o objemu 2,5 l generuje 300 koní a nejvyšší 3,5 V6 nabízí 375 koní. Na seznamu je také vznětový motor 3,0 V6.

foto / Genesis
foto / Genesis
foto / Genesis
foto / Genesis
foto / Genesis
foto / Genesis
foto / Genesis