Ultra levný čínský elektromobil BYD, na kterém pracoval i designér Lamborghini. Automobilky se musí připravit na nápor levného čínského dovozu

Přidat na Seznam.cz

Čínský automobilový gigant BYD rozdmýchává cenovou válku o elektromobily na trhu dalším snížením ceny jednoho ze svých nejlevnějších vozů – modelu Seagull.

Nedávno oznámený model Seagull Honor Edition nyní stojí 13 480 Eur (341 000 korun), což z něj činí nejlevnější elektromobil v Číně, píše portál Techradar. Navzdory mimořádně nízké ceně nabízí Seagull za své peníze hodně, včetně dojezdu 190 km i v nejzákladnějších variantách.

Navíc je vybaven 10,1 palcovým informačním systémem a designem, který si vysloužil přezdívku „Lamborghini-mini“ díky účasti bývalého designéra Lamborghini Wolfganga Eggera na ostrém designu exteriéru.

Nadstandartní výbava za minimální ceny

Nechybí ani příjemné prvky, jako je integrované párování telefonů přes Bluetooth, vstup přes NFC, čtyři vnitřní airbagy, elektronická kontrola stability a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, což jsou vymoženosti, které by se za tuto cenu obvykle nečekaly.

S výkonem 55 kW (73 k) a točivým momentem 135 Nm se malý Seagull vyrovná svým benzinovým kolegům, jako je litrová Toyota Aygo X a další malé městské vozy.

Ostatní se musí rychle přizpůsobit

V současné době pracují společnosti jako Renault, Volkswagen a dokonce i Tesla na malých platformách pro elektromobily, aby se připravily na nápor levného čínského dovozu.

Zdroj: Techradar