Uber vyhrál soud v Londýně. Získal opět licenci

Přidat na Seznam.cz

Uber získal 18-měsíční licenci na taxislužbu v Londýně. Soud rozhodl, že navzdory nedostatkům je to efektivní a bezpečný provozovatel. V hlavním městě Velké Británie tedy budete moci znovu využívat služeb této přepravní společnosti.

V roce 2019 společnost Transport for London (TfL) odmítla Uberu udělit povolení k činnosti v hlavním městě Spojeného království. Souviselo to s bezpečností, protože cestující vyzvedávali jiní řidiči než ti, kteří byli nahlášeni. To potvrdily tisíce uskutečněných cest. Uber argumentoval skutečností, že se mu od té doby podařilo zmírnit obavy zlepšením systémů ověřování pojistných dokumentů a zavedením identifikačního systému v reálném čase, uvedl.

Soudní spor přinesl pozitivní výsledek. Soud rozhodl, že společnost je efektivním a vhodným provozovatelem navzdory historickým nedostatkům. Díky tomu se Uberu podařilo získat licenci na dalších 18 měsíců. -„Jsem rád, že dělají to, co by člověk od zdravého podnikání v jejich oboru očekával, a možná i více. I přes jejich historické nedostatky je nyní považuji za fungující společnost, která by měla mít licenci londýnského operátora,“ – uvedl soudce Tan Ikram.

Sadiq Khan, starosta Londýna, který je také předsedou TfL, v pondělí varoval dopravce, aby se držel svých slibů. „Mohu ubezpečit obyvatele Londýna, že TfL bude i nadále pečlivě sledovat Uber a nebude váhat s rychlými opatřeními, pokud nesplní přísné normy požadované k ochraně cestujících,“ uvedl ve svém prohlášení. Londýn, stejně jako další hlavní města na světě, je pro dopravce velkou výzvou. Kromě konkurence (v Londýně musí Uber čelit mimo jiné Boltu, Free Now nebo Ole) vedou spory s licencovanými taxikáři.