Toyota Supra se závodním motorem zní jako Formule 1 starých časů

Přidat na Seznam.cz

Profesionální drifter jménem Ryan Tuerck do současné Toyoty Supra umístil závodní desetiválcový motor značky Judd a testoval jeho výkon, informuje web Road and track.

Motor byl z vozu testován již v roce 2020, ale hotový vůz se konečně dostal ke měření výkonu. Nepřekvapí, že má jedinečný zvuk.

Vlastnost motoru Judd V-10 je poměrně jasná. Zní jako vůz Formule 1 z konce devadesátých let. To není náhoda. Firma Judd si udělala jméno výrobou výjimečných osmiválců a desetiválců, které se používaly jak v F1, tak v závodní sérii CART. Moderní Judd V-10 se prodává především závodníkům do vrchu a historickým závodům F1, ale tato varianta V-10 byla původně postavena pro závody sportovních vozů.

Tato verze instalovaná v této Toyotě Supra dosahuje 11 000 otáček za minutu, což je asi o 4 000 otáček více než řadový šestiválec B58, který se dodává do sériové Toyoty Supra.

Při měření bylo zjištěno, že na tento motor v této Supře dosahuje 630 koní. Pro srovnání, standardní řadový šestiválec Toyoty Supra s motorem BMW má výkon 382 koní.

Zdroj: roadandtrack.com