Toyota oživila původní Land Cruiser 70. Dala mu moderní diesel a LED světla

Přidat na Seznam.cz

Při včerejší premiéře nové Toyoty Land Cruiser (která na některých trzích ponese číselné označení 250) zůstala poněkud ve stínu další pozoruhodná novinka. Japonci se rozhodli oživit původní Land Cruiser 70 z roku 1984, jen ho postaví s nejmodernějšími technologiemi, z lepších materiálů a pod kapotu namontují současný 2,8litrový přeplňovaný vznětový motor a převodovku. Vůz je prezentován jako prototyp, ale o jeho výrobě je rozhodnuto.

Vedete občas s přáteli debaty o tom, jaké staré auto byste si okamžitě koupili, kdyby se teoreticky začalo vyrábět jako nové dnes? Nechceme kazit náladu fanouškům jiných značek, ale pokud patříte do tábora Toyoty a vaším snem je nový starý Land Cruiser 70, s potěšením vám oznamujeme, že japonská automobilka právě začíná váš sen realizovat.

Obnovuje totiž výrobu, ale ne s původní technikou. Pod jeho přední kapotu montuje nejmodernější vznětový čtyřválec 1GD-FTV, který pohání také včera představenou evropskou verzi nejnovějšího Land Cruiseru, Land Cruiser 250.

Přeplňovaný čtyřválec má zdvihový objem 2,8 litru, maximální výkon 204 koní a maximální točivý moment 500 newtonmetrů. Na rozdíl od novinky, která přenáší výkon na obě nápravy prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky Direct Shift, dostala „sedmdesátka“ šestistupňovou automatickou převodovku Super ETC.

„Novinka“ má délku 4890 mm, výšku 1870 mm, výšku 1920 mm a rozvor 2730 milimetrů. Další technické podrobnosti bohužel v tuto chvíli nejsou k dispozici, ale Toyota dodává, že vůz dostal původní žebřinový rám kvůli odolnosti a spolehlivosti, ale některé komponenty podvozku byly zřejmě vyvinuty s ohledem na dnešní dobu. Toyota LC 70 bude komfortnější a zároveň si zachová vynikající jízdní vlastnosti v terénu.

Jako první se nové staré Toyoty dočkají japonští zákazníci, kteří si budou moci model 70 koupit od příštího roku společně s modely LC 250 a 300. A vzhledem k tomu, že se počítá s pravostranným řízením, nepochybujeme, že se vůz objeví přinejmenším v Austrálii.

Mimochodem, ve výbavě se má objevit 6,7palcový dotykový displej s Apple CarPlay a Android Auto, přístrojový štít doplněný 4,2palcovým displejem a hromada bezpečnostních systémů, jako je varování před opuštěním jízdního pruhu, automatická dálková světla nebo čtení značek omezujících rychlost.

Zdroj: redakce, Motor1