Toyota Corolla se dočkala aktualizace pro rok 2022 – co se u tohoto kompaktního vozu změnilo?

Přidat na Seznam.cz

Toyota Corolla 2022 dostává důležitou aktualizaci výbavy. Nejprodávanější kompaktní vůz, který se dodává ve třech karosářských verzích (hatchback, sedan, kombi), dostal nový multimediální systém a větší funkčnost. Kromě toho byla osvěžena paleta laků a aktualizována nabídka kol z lehkých slitin. Kdy se omlazená Corolla začne prodávat?

Toyota Corolla, která je v současnosti v autosalonech, je 12. generací kompaktního bestselleru. Všechny verze tohoto modelu jsou nyní ještě modernější. Výbava modelového roku 2022 byla obohacena o nové technologie. Multimediální systém byl aktualizován. Toyota Smart Connect je systém s výrazně rozšířenými internetovými službami, větší funkčností a snadnějším používáním. Mezi charakteristické vlastnosti patří 8palcový dotykový displej s HD rozlišením a procesor, který pracuje 2,4krát rychleji než současná multimédia. Zařízení poskytuje přístup k řadě inteligentních internetových služeb, včetně cloudové navigace s neustále aktualizovanými informacemi o dopravní situaci. Corolla 2022 má vlastní bezdrátový přístup k internetu prostřednictvím modulu DCM, takže není nutné párovat multimediální systém s telefonem řidiče, abyste mohli využívat všechny funkce a informace založené na síťovém připojení. Za používání modulu DCM a přenos dat uživatel neplatí žádné další náklady. Systém Toyota Smart Connect bude průběžně bezdrátově aktualizován prostřednictvím internetu.

Další novinkou je inteligentní hlasový asistent, který rozpoznává přirozené konverzační příkazy pro ovládání multimédií, navigace a dalších funkcí, jako je otevírání a zavírání oken. Integrace multimediálního systému s telefonem je zajištěna bezdrátově prostřednictvím Apple CarPlay a kabelově prostřednictvím Android Auto. Nový systém Toyota Smart Connect bude standardně k dispozici pro verze GR Sport a Executive a jako paket pro verze Comfort. Zákazníci si mohou zvolit také vylepšený systém Toyota Smart Connect Pro s pokročilou navigací Connected s bezplatným předplatným na 4 roky v ceně vozu. Navigační systém založený na cloudu zobrazuje informace o parkování a událostech na silnici, reaguje na hlasové povely a je aktualizován na dálku prostřednictvím internetu.

Corolla 2022 má nový lak. Paleta barev exteriéru je rozšířena o bílou perleť Platinum White Pearl a stříbrnou Shimmering Silver. Oba vozy budou k dispozici také ve dvoubarevném složení s černou střechou ve výbavě GR Sport – první pro všechny karosářské verze a druhý pro Corollu Sedan. Vůz s karoserií sedan dostane také nová 17palcová kola z leštěného hliníku. Ty jsou k dispozici pro verze Executive a Comfort s paketem Style. Zájemci o modernizované vozy Corolla se již mohou informovat u prodejců. První kusy se k zákazníkům dostanou na konci ledna 2022.

Zdroj: Toyota