Toto tlačítko by měli řidiči stisknout alespoň jednou týdně

Přidat na Seznam.cz

Aby klimatizace ve vašem autě vydržela co nejdéle, měli byste ji používat pravidelně. A to nejen v létě, ale i na podzim, v zimě a na jaře. Proto byste měli tlačítko klimatizace používat alespoň jednou týdně, pokud je jím váš vůz vybaven.

Klimatizace je obvykle spojována s chlazením interiéru vozu. Klimatizace také vysušuje kabinu řidiče, takže se můžete zbavit problému se zamlženými okny, zejména ve vlhkých dnech. Ale i když navzdory chladu svítí slunce a vzduch je suchý, vyplatí se použít tlačítko klimatizace. Pravidelné zapínání klimatizace má pozitivní vliv na zdraví cestujících ve vozidle a na udržování ventilačního systému v co nejlepším stavu.

Pokud klimatizaci delší dobu nepoužíváte, hromadí se v ní vlhkost a mohou se v ní množit plísně. V takové situaci, když přijde jaro a teplejší dny, způsobí provoz klimatizace rozprašování bakterií ve vozidle, což může u cestujících vyvolat alergie nebo nachlazení.

Pak je cítit nepříjemný zápach, který lze odstranit dezinfekcí větracích kanálů. Cena takové služby může být až 700 Kč, v závislosti na místě, kde se rozhodnete ji provést.

Rychlejší opotřebení

Je třeba si uvědomit, že dlouhodobé nepoužívání klimatizace ve vozidle může mít za následek selhání některých součástí systému. Na některých místech se může objevit koroze, která v nejhorším případě skončí vážnou poruchou. Pak budete potřebovat komplexní opravu, která může stát až 25 000 Kč.