Toto je Renault Kiger. Levný městský crossover debutoval

Přidat na Seznam.cz

Modelová řada Renault rychle roste. Renault Kiger se připojuje k nabídce francouzské značky – městský crossover, který má být levný a jednoduchý, navrženýs ohledem na rozvíjející se trhy. Indický trh se stane první, ale Renault chce, aby se stal globálním modelem.

Renault Kiger je nový městský crossover, který bude uveden na trh v Indii. Renault si však přeje, aby byl nový model přidán do nabídky i na dalších trzích. Bude nabízen v Česku? Zatím není známo, ale myslíme si, že by to mohlo zajímat zákazníky v naší zemi.

foto / Renault

Kiger je navržen tak, aby byl cenově dostupný, vysoce odpružený a poháněný konvenčními motory. Toto je recept na úspěch na trzích, jako je Indie a Rusko. Není to však „ošklivé káčátko“, které by neodpovídalo standardům západních trhů. Naopak. Pokud zajímavý styl jde ruku v ruce s nízkou cenou, můžeme očekávat úspěch na trhu.

foto / Renault

Bez elektrifikace může být prodej Renaultu Kiger v Evropě výzvou
Popis Kigeru ukazuje obrázek vozu, který by mohl konkurovat Dacii, ale je odvážněji stylizovaný a má na masce prestižnější znak. Jedná se o jednu z mála premiér letošního roku, kdy vůbec nejde o elektrifikovaný vůz. Tato jednoduchost a použití pouze spalovacích motorů může být výhodou z hlediska výrobních nákladů, ale také významnou překážkou, pokud by Renault chtěl v Evropě nabízet model Kiger.

foto / Renault

O budoucnosti Kigeru budeme psát, jakmile budou zveřejněny oficiální informace a prohlášení. Na fotografiích vidíte konceptovou verzi téměř v produkční podobě, a ​​to znamená, že se u sériově vyráběné verze změní hlavně detaily.

foto / Renault