Toto je nejsmutnější píseň v celé historii. Až ji uslyšíte, radši vypněte rádio
Hudba je lék. Její blahodárné účinky jsme již všichni jistě zažili. Hudba totiž léčí naši duši.
To, jakou hudbu posloucháme, záleží i na našem rozpoložení. Pokud máme veselou náladu, podpoří ji spíše rytmičtější melodie. Například popová rytmická hudba přidává lidem pocit energie a náladu zlepšuje. Když jsme naštvaní, možná nám přijde vhod něco rockovějšího. Přepadl nás smutek a melancholie? Je nespočet písní, které nám dodají pocit souznění a pochopení i v tomto rozpoložení. A potom záleží na nás, zda se zaměříme na věci a písně, které nás na duši povzbudí. A nebo na ty, které nás pohltí ještě větším smutkem a melancholií. Existuje píseň, kterou jistá studie odhalila jako nejsmutnější píseň v celé historii. Nazpíval ji zpěvák Kurt Cobain.
Z Kurta Cobaina smutek doslova vyzařoval
Kurt zemřel 5. dubna 1994 v Seattlu ve státě Washington, a to ve věku 27 let. Příčina úmrtí byla střelná rána do hlavy. Kurt Cobain spáchal sebevraždu. Nutno dodat, že tento výjimečný zpěvák bojoval se závislostí na heroinu a s chronickou depresí. Závislost na heroinu ho už prý několikrát dovedla na pokraj sebevraždy.
V březnu roku 1994 se předávkoval, a to kombinací Rohypnolu a šampaňského. Po této příhodě prošel detoxikačním programem. Avšak ani to ho nezachránilo a jeho osud se tak naplnil. Dne 8. dubna byl ve skleníku svého domova nelezen mrtvý. A to 3 dny po své smrti. Ta byla také oficiálně potvrzena, i když existují různé konspirační teorie, že byl zavražděn. Příčina je ale zřejmá.
Nejsmutnější píseň v historii
Annaliese Micallef – Grimaud provedla výzkum ohledně rozdělení charakteristických vlastností smutku. Pomalé tempo v písni, mollový režim, legato artikulace, měkká dynamika, nízká výška tónu a temné zabarvení pomáhají vyjadřovat smutek v hudbě. A ze seznamu smutných písní se umístila jako ta nejsmutnější píseň Something in the Way od Nirvany.
Možná byste tuto píseň plnou smutku neměli poslouchat, pokud se také nacházíte v melancholické náladě. Může být totiž spouštěčem ještě většího smutku, který může vést i k nebezpečným myšlenkám. Radši si v melancholickém období poslechněte něco, co vás dovede k pozitivnějšímu smýšlení.
Je totiž docela dost možné, že postoj zpěváka této písně ho zavedl tam, odkud již není návratu. Hudba má totiž podle vědců pozitivní vliv na energii i náladu. Správný rytmus může člověka povzbudit i k lepšímu sportovnímu výkonu a zlepšit nejen náladu, ale i zvýšit energii.