Toto Ferrari F40 havarovalo ve Švýcarsku. Neuvěříte, kolik auto stálo

Přidat na Seznam.cz

Osmiválec o objemu 2,9 litru s dvojitým přeplňováním, výkonem 478 koní, pohonem zadních kol a žádnými asistenčními systémy řidiče je kombinace, kterou v moderním automobilismu najdete jen těžko. Dnes jsou i sportovní vozy relativně snadno ovladatelné, ale před třemi desetiletími tomu bylo jinak, jak píše server Autokult.

Supervozy té doby byly skutečnými monstry na kolech, která dokázala překvapit i zkušené řidiče. Názorným příkladem je nedávná nehoda vozu Ferrari f40 ve Švýcarsku během horského závodu Kerenzerbergrennen. Více se můžete podívat, nebo spíše slyšet, ve videu níže.

Na záběrech je vidět počáteční fáze skluzu, která nastává na výjezdu z ostré zatáčky. Pak už je slyšet jen kvílení pneumatik a křupání karbonových vláken. Při incidentu se naštěstí nikdo nezranil. Z italského superauta zbyla jen roztříštěná přední část. Vzhledem k jeho hodnotě, která se odhaduje na 2,8 milionu dolarů, nebude oprava pravděpodobně levná.

Není zcela jasné, co k incidentu vedlo. Rychlost, kterou řidič jel, se nezdála být příliš vysoká. Někteří pozorovatelé se domnívají, že příčinou nehody mohla být náhlá ztráta přilnavosti způsobená turbodmychadlem a rychlým nárůstem točivého momentu při aktivaci kompresorů. To je jen jeden z neduhů vozu F40, který může řidiče dostat do potíží.

Zdroj: autokult.pl