Toto elektrokolo se dvěma bateriemi a motorem o výkonu 1000 W zvládne každý terén

Přidat na Seznam.cz

ENGWE X26 je navrženo pro ty, kteří to s cyklistikou myslí vážně, a funguje stejně dobře na silnici jako v terénu. Je vybaven elektrickým pohonem a systémem dvou vyměnitelných baterií, které jsou integrovány přímo do rámu, píše server Yanko Design.

Větší baterie 48 V/19 Ah je umístěna přímo pod sedlem a menší baterie 9,6 Ah se zasouvá do horní štangle. Tato menší baterie je umístěna v odnímatelném krytu a lze ji odpojit, když se nepoužívá. Společnost ENGWE dokonce nabízí možnost zakoupení další sekundární baterie, kterou lze vyměnit, když se baterie v zařízení X26 vybije.

To vám zajistí téměř týdenní dojíždění v rámci města bez nutnosti dobíjení. Motor o výkonu 1 000 W je schopen v každém okamžiku vyvinout výkon 750 W. S asistencí pedálů dokáže kolo vyvinout rychlost 31 km/h a zvládne stoupání až 30 %. Díky dvěma bateriím má X26 dojezd až 100 km, takže je toto elektrokolo vhodné nejen pro dojíždění do práce v rámci města, ale i pro cesty daleko za jeho hranice. Díky trojitému odpružení a 4palcovým pneumatikám se nevyhne ani náročnému terénu, ať už se jedná o výmoly nebo nezpevněnou cestu.

Mezi další prvky výbavy modelu X26 patří 8stupňová převodovka SHIMANO, hydraulické brzdy a pneumatiky 26×4″ motocyklového typu, které jízdu ještě více zpříjemňují. Navíc se kolo dá složit doslova napůl, takže ho můžete hodit do kufru auta a převážet na vzdálená místa.

Model X26 má také malý, ale dobře viditelný polychromovaný panel LCD, který poskytuje přístup k jízdním statistikám. Pro bezpečnou jízdu v noci je kolo vybaveno předním a zadním světlem. ENGWE X26 váží 41 kilogramů a má příznivou cenu. V rámci kampaně Indiegogo jej mohou první podporovatelé získat za 1599 dolarů, v přepočtu za cca 35 000 Kč.

Zdroj: yankodesign.com