TOP 5 podvodů: Tyto prvky výbavy jsou v inzerátech, ale ve skutečnosti je v autě nenajdete!

Přidat na Seznam.cz

Podvodné inzeráty nejsou jen doménou soukromých prodejců. Chybějící položky výbavy nebo jiné neřesti lze nalézt i v autobazarech.

Klasickou hrozbou při koupi ojetého vozu jsou ukradené kilometry nebo zatajené nehody. V takové situaci nejeden z nás zavolá mechanika, aby se na auto pořádně podíval. V euforii z toho, že všechno technicky vypadá dobře, někdy zapomínáme na úplně jiný aspekt vozu. Jeho výbavu.

Druhá sada kol

Až v 10 % případů prodejce nenabízí k vozu druhou sadu kol, jak je uvedeno v inzerátu. A někdy je chyba na straně kupujícího. Pokud se rozhodujete pro koupi ojetého vozu a v inzerátu jsou uvedena další kola, rozhodně se na ně zeptejte. Někdy se stává, že i když jsou v inzerátu uvedena, prodávající je záměrně nenabízí a čeká, zda budete souhlasit s koupí bez nich.

Rolety

Ne všechny inzertní weby nabízejí možnost zaškrtnout tónovaná skla při vytváření inzerátu. Mnoho prodejců tak činí zaškrtnutím okenních rolet. O to větší je však zklamání, když je někdo skutečně potřebuje a očekává.

Bezklíčové odemykání

Odemykání vozu bez nutnosti stisknout dálkové ovládání na klíči je dnes velmi žádanou funkcí. Ve spoustě případů je však uvedena falešně. Existuje však jen několik možností, jak dostupnost této funkce zkontrolovat. Proto na to při kontrole rozhodně nesmíte zapomínat.

Tempomat

Přestože je dnes tempomat víceméně běžnou záležitostí a adaptivní tempomat již není výsadou luxusních modelů, stále je na trhu spousta vozů bez něj. Spousta kupujících zjistilo, že tempomat není na součástí výbavy, přestože byl inzerován. Přítomnost tempomatu lze zjistit již z fotografií. Páčky pod volantem nebo tlačítka přímo na volantu. Nezapomeňte si však ověřit, zda skutečně funguje.

Elektricky nastavitelná sedadla

Každý pátý inzerát uvádí tuto výhodnou funkci nepravdivě. Pokud prodejce skutečně nabízí vůz s elektricky ovládanými sedadly, pravděpodobně je vyfotí. Pokud tedy v inzerátu nevidíte fotografii ovládacích prvků, vyžádejte si ji v rámci komunikace. V opačném případě buďte opatrní.

Zdroj: Carvago, redakce