TOP 10 nejnebezpečnějších aut na ruských silnicích. Seznamu vévodí Lada

Přidat na Seznam.cz

Ve světě automobilů se vytváří mnoho různých žebříčků a hodnocení. Některé z nich slouží spíše k pobavení, jiné mají relevantní vypovídací hodnotu. Je otázkou, do které skupiny tento vůz zařadíte, ale v každém případě Rusové sestavili žebříček značek, v nichž umírá nejvíce lidí při dopravních nehodách. „Vítěz“ byl vzhledem k nejběžnější značce na ruských silnicích pravděpodobně jasný, ale ostatní značky v Top 10 nejnebezpečnějších aut na ruských silnicích byly překvapivé.

Dopravní nehody trápí snad všechny země světa. Ještě závažnějším ukazatelem dopravní bezpečnosti je však počet obětí dopravních nehod, který někde stoupá a jinde naopak. Jak je to v současné době v Rusku, zůstává otázkou, ale v každém případě ruská dopravní policie zveřejnila statistiky, které ukazují, které značky aut zabíjejí na ruských silnicích nejvíce lidí.

Poněkud zvláštní hodnocení, ale s přimhouřeným okem může mít určitou vypovídací hodnotu. Samozřejmě je třeba je brát s rezervou, protože podrobnosti jednotlivých nehod nejsou známy. „Vysokou úmrtnost při nehodách vykazují běžné značky vyrábějící levné a dostupné automobily. Mezi ně patří mnoho starých vozů s nízkou pasivní bezpečností a bez bezpečnostních systémů. Jejich provoz je levný, takže je motoristé udržují v provozu velmi dlouho,“ vysvětluje výsledky Julia Mannova, členka odborné rady dopravního výboru Státní dumy Ruské federace. „V případě BMW, Toyoty, Audi nebo jiných prémiových značek lze vysokou závažnost následků nehod vysvětlit vysokým výkonem motoru, dobrou ovladatelností a dalšími faktory, které řidiče provokují k bezohledné jízdě,“ dodala Julia Mannová s tím, že největšími problémy na ruských silnicích zůstávají špatná kvalita silnic a alkohol za volantem.

TOP 10 nejnebezpečnějších aut (počet usmrcených osob při nehodách)

  1. VAZ (68,6 %)
  2. Daewoo (67,9 %)
  3. Chevrolet (55,9 %)
  4. Renault (55 %)
  5. Chery (53,8 %)
  6. Toyota (52 %)
  7. Honda (51,4 %)
  8. Nissan (49,8 %)
  9. Peugeot (49,4 %)
  10. Opel (48,7 %)

Zdroj: redakce, Lada Online