Tomu říkáme merch! Porsche vytvořilo originální soundbar z výfuku 911 GT3

Přidat na Seznam.cz

Porsche Design, renomovaná značka v segmentu špičkových pánských doplňků, opět dokazuje, že ví, jak nejlépe spojit lásku automobilových nadšenců k legendárnímu Porsche 911, ale zároveň i k hudbě a filmům. Designové studio právě představilo limitovanou edici 911 Soundbar 2.0 Pro, jak informuje server Autoevolution.

Tento zvukový systém nejenže nese název legendárního sportovního vozu značky Porsche, ale jeho tělo je skutečně vyrobeno z výfukového systému převzatého z původního vozu Porsche 911 GT3 (992). V podstatě jde o to, že se převezmou původní komponenty a obrátí se jejich funkce, protože zadní tlumič a dvojitý výfuk nyní slouží k rezonanci zvuku.

A zatímco soundbary jsou obvykle nenápadná zvuková zařízení navržená tak, aby se nenápadně vešla pod televizor, tento se vymyká normě a vyčnívá z davu. Proto nemusí být z hlediska audio zařízení šálkem čaje pro každého, ale nejzarytější fanoušky značky Porsche jistě zaujme.

Vyznačuje se robustním mužným designem s černo-stříbrnou povrchovou úpravou a obsahuje virtuální prostorový zvukový systém 2.1.2, který poskytuje systémový výkon 300W. Má rozměry 150x46x50 cm a váží zhruba 65 kg, takže majitelé by měli pečlivě vybírat místo, kde bude soundbar instalován. Lze jej buď připevnit na stěnu, nebo umístit na jeho základnu.

Mezi další pozoruhodné vlastnosti nového výtvoru Porsche Design patří porty HDMI kompatibilní se 4K, Bluetooth 5.0 a technologie Dolby Atmos DTS-HD. Co se týče materiálů, obsahuje 50 % nerezové oceli a 50 % dřevovláknitých desek střední hustoty. Kromě toho byl soundbar obdařen technologií vícekanálového streamování v místnosti a může spolupracovat s integrovaným Apple AirPlay 2 nebo Google Chromecast pro více místností.

Podle webových stránek společnosti Porsche Design je počet kusů zvukového zařízení 911 Soundbar 2.0 Pro omezen na pouhých 500 kusů a prodává se za neuvěřitelných 12 000 amerických dolarů (v přepočtu asi 295 tisíc korun). Jedná se vlastně o nejdražší položku v nabídce reproduktorů značky, která je překvapivě rozsáhlá.

Zdroj: autoevolution.com