Tohle uživatele Androidu potěší. Android Auto dostane novou verzi. Verze 7.3 překvapí svým vzhledem

Přidat na Seznam.cz

Systém Android Auto je postupně aktualizován. Obvykle se však změny omezují na detaily. Tentokrát to má být jinak. To potvrzují i testeři, kteří měli možnost vyzkoušet verzi 7.3 se změněným rozhraním.

Zkušební verze Android Auto 7.3 již není tajemstvím. Jak informoval server Spark Chronicles, první testeři měli možnost seznámit se s jeho fungováním a sdělit své dojmy. Změn je poměrně dost a největší z nich je rozdělená obrazovka, která umožňuje zobrazit několik widgetů najednou. To znamená, že budeme moci používat jiné aplikace, aniž bychom přišli o zobrazení například map Google.

Přepínání mezi režimem rozdělené obrazovky a režimem celé obrazovky by mělo být rychlé a snadné. Stačí déle podržet tlačítko ve tvaru čtverce složené z teček. Nová je také spodní lišta, do které jsou integrovány hodinky a ikony baterie a dojezdu.

Neoficiálně se hovoří také o zrcadlovém rozložení rozhraní, které je dostupné výběrem příslušné možnosti v nabídce, ačkoli se proslýchá, že tato funkce zatím ve zkušební verzi nefunguje správně.

Stojí za zmínku, že se jedná o první takto významné změny po téměř třech letech. Zdá se to být správné, ale s hodnocením si budeme muset počkat až na oficiální premiéru. Jeho datum zatím není známo. Vzhledem k tomu, že uživatelé betaverze již mají k dispozici testovací verzi, bude to však spíše otázka několika měsíců.

Zdroj: sparkchronicles.com