Tohle není podomácku vyrobené Lamborghini, nýbrž ruské superauto. Slyšeli jste o něm?

Přidat na Seznam.cz

Marussia byla prvním ruským superautem. Její prototyp, představený v roce 2008, stál od 1,5 milionu korun výše. Celkem bylo vyrobeno asi 30 prototypů.

V roce 2014 vývojová společnost zkrachovala a výroba byla ukončena.

V roce 2017 novosibirská společnost Vip-Service, která zastupovala Marussia Motors na Sibiři, odkoupila šest prototypů Marussia od soukromých garáží, aby je znovu upravila. Investorem projektu byl podnikatel Andrej Bratenkov z novosibirské dealerské společnosti KB Spektr.

V květnu 2019 podepsala společnost KB Spektr dohodu s Novosibirskou státní technickou univerzitou o výrobě elektromobilu na bázi supersportu Marussia.

Tehdy bylo oznámeno, že projekt podpoří Ministerstvo průmyslu a obchodu Novosibirské oblasti a že na stavbu elektromobilu bude potřeba 18 měsíců.

Specifikace prvního modelu B1

Podvozek byl postaven na hliníkové polomontované konstrukci a motory vyráběla britská strojírenská společnost Cosworth. Marussia plánovala vyrobit pouze 2999 vozů B1.

Výkon motoru byl 360 nebo 420 koní (268 nebo 313 kW), maximální rychlost 305 km/h a zrychlení z 0-100 km/h za 3,2 sekundy.

Zdroj: rbth.com