Tohle monstrum nemá volant ani tlumiče a vyjede snad všechno

Přidat na Seznam.cz

Stroj, který nemá volant a odpružení? Seznamte se s terénním vozem Sherp. Navzdory absenci možnosti otáčet předními koly a přítomnosti pružin na všech kolech si Sherp poradí s jakýmkoli terénem na své cestě, jak napsal server Motor1. Ve skutečnosti dokáže plavat na vodě díky své plovoucí karoserii a unikátně navrženým kolům.

I když je Sherp nesporně schopným obojživelným vozidlem, je tu otázka, zda dokáže zdolat skály v Moabu v Utahu. Terény v Moabu jsou náročné, skály jsou kluzké a cesta je s postupem dál stále náročnější.

Video ze serveru Far from Ordinary na YouTube nám ukazuje skutečné šerpování po skalách. Jak je vidět, vestavěný systém dohušťování/vypouštění pneumatik byl nejlepší zbraní Sherpu i při náročných skalních výstupech v Moabu. Je pravda, že Sherp měl v jednu chvíli problémy, ale díky úpravám a technikám, které použil jeho operátor, čtyřkolka dokončila práci a nakonec vymazala veškeré pochybnosti o tom, že Sherp má nárok na slávu.

Pokud máte zájem si ho koupit, na oficiálních stránkách Sherpu najdete různé nabídky, které byste si mohli prohlédnout. Není však způsobilá k provozu na pozemních komunikacích, takže neočekávejte, že byste tuto čtyřkolku používali na běžné pochůzky po městě.

Zdroj: motor1.com