Tohle mění vše. Motory mají svého nástupce, který elektroauta zadupe do země

Přidat na Seznam.cz

Firma Astron Aero Space představila inovativní, pokročilou a zjednodušenou novou technologii motorů, která zcela změní trh s motory pro automobilový a letecký průmysl, lodní dopravu, rekreační vozidla a výrobu energie.

Motor Omega 1 společnosti Astron má bezkonkurenční účinnost, extrémně nízké až nulové škodlivé emise, bezkonkurenční poměr výkonu a hmotnosti a je dokonalým prodlužovačem dojezdu. Účelem motoru Omega 1 je změnit svět, ve kterém žijeme, k lepšímu.

„Tato technologie má být schopna proletět hejnem ptáků, sopečným popelem, kouřem a pískem, aniž by vynechala, stejně jako schopnost létat v nejvyšší existující výšce,“ uvedl výrobce. Také údajně vůbec nevyžaduje těsnění rotorů. Těsné tolerance a vysoké otáčky tento problém řeší, není dost času na únik vzduchu za chodu!

Technické řešení totiž počítá s rozdělením čtyřtaktního cyklu mezi dvě nezávislé a propojené komory. Tím pádem nemá problémy s těsněním a jako rotační je také zcela lineární. Motor má čtyři rotory uspořádané v dvou párech na dvou hlavních hřídelích. Ty jsou spojené ozubenými koly a otáčí se opačným směrem. Přední rotor zajišťuje vstupní a kompresní fázi, zadní spalovací a výfukovou. Dokáže si poradit s různými druhy paliva, a vyniká velmi malými emisemi.

Prototyp má za sebou první zkoušky, uvidíme, jaká bude jeho další budoucnost. Směšná hmotnost celého agregátu spolu s nabízeným výkonem a točivým momentem je natolik zajímavá, že by snad mohla nějakému výrobci stát za pokus namontovat jej pod kapotu některého ze svých aut. A zkusit jej v reálném provozu. Protože kdyby se osvědčil, mohla by to být další varianta k plánovanému přechodu celé Evropy na elektrická auta.

Zdroj: astronaerospace.com