Tohle by brala i Policie ČR. Dubajská policie dostane brutální auta

Přidat na Seznam.cz

Na nejnovější zakázku pro dubajskou policii bylo vyčleněno téměř 200 milionů dirhamů, tedy v přepočtu téměř 1,2 miliardy Kč. Velení totiž plánuje obohatit vozový park policie až o 400 nejmodernějších vozidel navržených podle poměrně vysokých požadavků policie. Prvních 10 jednotek Ghiath Smart Patrol již bylo uvedeno do provozu, jak napsal server WMotors.

Výrobce, společnost W Motors ze Spojených arabských emirátů, se chlubí, že Dubaj získala jeden z nejmodernějších hlídkových vozů na světě. Do návrhu nového policejního vozu bylo investováno více než 100 milionů dirhamů, v přepočtu cca 607 milionů Kč.

Nedoplatky na daních? Před dopravní policií to neschováte

Jak se na moderní policejní vůz sluší, na elektronických vychytávkách se nešetřilo. Vůz je vybaven 360stupňovou kamerou a dalšími osmi externími tradičními pevnými kamerami, které jsou nezbytné pro systém sledování, rozpoznávání obličejů a registračních značek. Ty umožňují policistům sledovat všechna vozidla v jejich okolí v reálném čase. V kombinaci s vysokorychlostním přístupem k internetu to znamená okamžitou identifikaci a zobrazení všech informací o vozidle a jeho řidiči. Nic nelze skrýt – ani nedoplatky na daních a různých povinných poplatcích.

Práci dohledového systému lze sledovat na obrovské 16″ obrazovce integrované do konzoly. K dispozici je také tablet se systémem Android (s trvalým připojením k dispečerovi), palubní dron a interní kamery, které sledují nejen řidiče policejního vozu, ale i ostatní policisty.

Oproti prvnímu prototypu výrobce rezignoval na některé doplňky. Zástupci společnosti se tehdy chlubili, že vůz obsahuje celkem až 36 kamer. Ani tehdy však nechtěli prozradit technické údaje. Nejinak je tomu i nyní, takže zbývá jen spekulovat, že Ghiath Smart Patrol vychází z Nissanu Patrol. To znamená, že pod kapotou najdeme 5,6litrový benzínový motor o výkonu 400 koní.

Zdroj: wmotors.ae