Tohle auto si Elon Musk užíval před 22 lety

Přidat na Seznam.cz

Dnes si Elon Musk užívá slávu a nepředstavitelné štěstí. Programování se věnoval již jako dítě a svůj první program prodal ve věku 12 let. V roce 1999 vydělal své první opravdu velké peníze a koupil si skutečné superauto. Byl to McLaren F1 dodávaný přímo k domu nákladním automobilem.

Multimiliardář a jeden z nejbohatších lidí na světě, začal téměř od nuly. Musk, rodák z Jižní Afriky, se programování a novým technologiím věnuje od dětství, ale čas, kdy si vydělal první velké peníze, přišel až v roce 1999. Tehdy si Musk koupil svoje první superauto. Musíme uznat, že to byl skutečně stroj.

Zcela nový McLaren F1 byl dodán k jeho domu v Kalifornii, tehdy stál ekvivalent přibližně 24 milionů Kč. Kde vzal Elon Musk tyto peníze v roce 1999? Bylo to období před PayPalem, kdy Musk vydělal na společnosti Zip2, kterou založil se svým bratrem o 4 roky dříve.

Elon Musk a jeho McLaren F1
McLaren F1. Nekompromisní vůz z Anglie byl vyvinut na počátku 90. let a dnes má velkou sběratelskou hodnotu. Vůz byl vyroben ve čtyřech variantách a celková výroba byla 75 kusů k prodeji. Nejexkluzivnější a jedno z nejdražších superaut 90. let bylo poháněno motorem V12 vyráběným společností BMW. Z nuly na stovku se dalo dostat za něco málo přes 3 sekundy a maximální rychlost byla 372 km / h.

Jak dopadl McLaren Elona Muska?
Co se stalo s McLarenem F1, který patřil Elonovi Muskovi? Musk ho naboural. Navíc nebyl pojištěn a sám Musk o své nehodě jednou řekl. „To vše se stalo kvůli neopatrné manipulaci s plynem a smykem zadní nápravy při předjíždění.“ Vrak se nepodařilo zachránit a škoda se ukázala být příliš vážná na to, aby měla smysl opravovat.