Tisíce aut Škoda má problém. Pokud nepomůže nový software, vymění celý volant

Přidat na Seznam.cz

Několik majitelů novějších vozů mladoboleslavské automobilky si stěžuje, že vybrané škodovky mají problém. Jde o chybu, která zákazníky upozorňuje na nedostupný systém Travel Assist. Ten je multifunkční a stará se například o udržení auta v jízdním pruhu nebo rozpoznávání dopravních značek. Automobilka reagovala promptně, situaci aktivně řeší a zmiňuje konkrétní řešení, které je poskytováno v rámci záruky.

Na chybová hlášení si stěžovalo několik motoristů, například v internetových diskusích, upozornila ČT24. někdy může být problém způsoben také znečištěním nebo jinými překážkami, které brání správné funkci senzorů systému Travel Assist. Sama automobilka však také potvrdila, že ve vybraných případech se chybové hlášení může zobrazit bez ohledu na to.

V takovém případě je nutná návštěva servisu. Odhaduje se, že tato závada se může týkat tisíců zákazníků. Problém by se mohl potenciálně týkat zákazníků všech modelů – Fabia, Kamiq, Scala, Octavia, Karoq, Kodiaq, Superb a Enyaq. Vyskytuje se u modelů z druhé poloviny roku 2020 a 2021.

Software nebo nový volant

„V některých vozech Škoda může Travel Assist opakovaně hlásit závadu prostřednictvím vizuálních a akustických upozornění,“ řekl ČT24 mluvčí Škody Auto v ČR Pavel Jína. Zástupce Škody zdůraznil, že v rámci záruky poskytují postiženým motoristům řešení, a to buď aktualizaci softwaru, nebo v případě potřeby i výměnu volantu.

„Zákazníci, kteří se s touto závadou setkali, se mohou obrátit na svého autorizovaného servisního partnera, který provede potřebnou diagnostiku,“ dodal Jína.

Zdroj: ČT