Thundertruck: Mystický koncept elektrického vozidla se solární střechou pro nabíjení a pohonem 6 kol

Přidat na Seznam.cz

Mystický koncept, který se pravděpodobně nikdy nepromítne do výrobku určeného pro trh, ale který je zajímavý a zároveň podněcuje k zamyšlení nad tím, co může přinést budoucnost.

Mluvíme o konceptu rozhodně futuristického terénního vozidla. Plně elektrický motor a akumulátor s nepředstavitelnými zdroji jdou ruku v ruce s brutálním vojenským vzhledem, který v některých ohledech připomíná Tesla Cybertruck. Nechybí ani solární panely vyčnívající z karoserie pro zvýšení autonomie, stejně jako možnost připevnění dalších dvou kol (ve stylu Tyrrellu P34 ve Formuli 1) pro zajištění lepší přilnavosti, stejně jako bateriový vůz v zadní části pro ještě větší energetickou kapacitu.

Na silnicích se Thundertrucku pravděpodobně nedočkáme. Tento koncept vymyslela kreativní agentura Wolfgang, která se zabývá designem.

Představované specifikace vozu Thundetruck zahrnují obrovský akumulátor o kapacitě 180 kWh a dojezd 644 km s dvojitým elektrickým motorem 4×4 o výkonu 800 koní a točivém momentu 1 085 Nm. Podle agentury Wolfgang by to mělo stačit k tomu, aby toto „monstrum“ o hmotnosti 2776 kg zrychlilo z 0 na 96 km/h za 3,5 sekundy.

A pokud by to nestačilo, lze k zadní části vozu Thundetruck připojit další vůz, který přidá další akumulátor o kapacitě 30 kWh, dva další motory a dvě další kola, čímž se z vozu stane 6×6 s výkonem 940 koní a údajným dojezdem přes 900 kilometrů. Není jasné, jak může zvýšení kapacity baterie o pouhou šestinu vést k téměř dvojnásobnému dojezdu, když vezmeme v úvahu vyšší hmotnost vozu a dvě kola navíc.

Neméně zajímavé jsou solární panely na střeše, které lze umístit do stínu a v neposlední řadě samozřejmě pomáhají dobíjet baterii. Fotovoltaická střecha o celkové ploše 11,6 metrů čtverečních. Takové flexibilní solární panely s tak vysokou účinností jsme ještě neviděli!

Pokud vás zajímají další podrobnosti o projektu Thundertruck, chcete pochopit jeho význam nebo se vám prostě jen líbí jeho rendery, neváhejte se podívat na oficiální webové stránky!

Zdroj: Thundertruck.co