Tesla vs Mercedes. Řidič dal na startu zpátečku, ale přesto elektromobil vyhrál

Přidat na Seznam.cz

Tento závod na 400 metrů měl snad nejhorší start v historii – řidič Tesly omylem zařadil zpátečku. To však jeho plány nezhatilo. Do cíle stejně dojel rychleji než jeho soupeř v Mercedesu.

Drag racing, neboli paralelní závody na 400 metrů, jsou oblíbené ve Spojených státech. Díky jejich popularitě se na tratích objevují doslova všechny typy a třídy vozidel – od nenápadných městských vozů až po speciálně připravená traťová monstra s výkonem vysoko přes 1000 koní. Velké rozdíly jsou také v dovednostech řidičů. To je vidět na záběrech z Las Vegas zveřejněných na Twitteru. Video v současné době dobývá internet – zhlédlo ho již více než 120 000 lidí.

Řidič vozu Tesla Model Y omylem zařadil zpátečku, čímž dal obrovskou výhodu svému konkurentovi z Mercedesu. A ne ledajakému Mercedesu, ale sportovnímu ML 63 AMG, poháněnému 5,5litrovým osmiválcem o výkonu 525 koní a s maximální rychlostí 4,8 sekundy.

Záhy však musel řidiči německého SUV zmizet úsměv z tváře. Po chvíli si Tesla ztracený čas vynahradila. Ba co víc, předjela ho a do cíle dorazila za 13,65 sekundy, zatímco Mercedes stanovil čas 14,33 sekundy. Vzhledem ke schopnostem elektromotorů, které mají maximální točivý moment doslova od okamžiku přidání „plynu“, by však tento výkon neměl překvapit. Navíc Tesla, která se závodu zúčastnila, je zástupcem varianty Performance, která se může pochlubit zrychlením na stovku za 3,7 sekundy a maximální rychlostí 250 km/h. Každopádně Tesla zachránila čest řidiče.

Zdroj: redakce – autorský text