Tesla srazila Volkswagen na kolena. V Německu je novým lídrem prodejů elektromobilů

Přidat na Seznam.cz

Tesla v Německu předstihla Volkswagen na pozici lídra trhu s elektromobily. Prémiové značky BMW, Audi a Mercedes jsou také daleko za americkou společností, jak uvádí server N-tv.de.

Americká automobilka Tesla nechala Volkswagen daleko za sebou na pozici lídra německého trhu s elektromobily. Od ledna do září 2022 prodala společnost Tesla Elona Muska 38 458 vozů, kdežto německá značka Volkswagen prodala 32 326 vozů, jak v úterý zveřejnil v tiskové zprávě Spolkový úřad pro automobilovou dopravu (KBA).

Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku tak Tesla dosáhla navýšení o 48 %. Naproti tomu Volkswagen ztratil přibližně 40 %. Třetí největší značkou elektromobilů byl korejský výrobce Hyundai s necelými 21 000 novými vozy.

Silný růst trhu s elektromobily

Ostatní němečtí výrobci Audi, BMW, Mercedes-Benz a Opel zvýšili na domácím trhu prodej elektromobilů. Jejich prodeje se pohybují mezi 16 000 až 18 000 kusy, což je stále daleko za vedoucí Teslou. Výrobce sportovních vozů Porsche, který má ve své nabídce zatím jeden elektromobil, prodal 2 855 kusů, což je o několik stovek méně než v předchozím roce.

Segment čistě elektrických automobilů, označovaný také jako BEV (Battery Electric Vehicle), vzrostl v Německu celkově téměř o čtvrtinu a nyní má podíl 14,6 %. Podíl automobilů s alternativním pohonem se v Německu zvýšil o 11,3 % na 45 %. O nové vozy BEV byl větší zájem než o plug-in hybridy, v nichž elektromotor doplňuje spalovací motor.

Zdroj: n-tv.de